Samsung R780, niedziałająca klawiatura

Witam!

Mam problem z klawiaturą Samsunga R780, mianowicie nie działała mi strzałka w lewo. Mój kolega “specjalista” obiecał, że się tym zajmie. Gdy odebrałem laptopa, przycisk w ogóle odpadł, nie działają też strzałki w górę i w dół. Czy możliwe jest, że kolega podczas próby naprawy przeciął styki i dlatego te trzy klawisze nie działają? Czy jedyną opcją jest kupno nowej klawiatury (poniżej 200zł nie znalazłem…)? Czy jest jakaś tańsza alternatywa?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Możliwe, że wcześniej zabrudził się styk pod przyciskiem (nie wiem jak zbudowana jest ta klawiatura, ale najprawdopodobniej są tam gumki z warstwą przewodzącą). Kolega naprawiając jeden klawisz wzruszył gumki obok (przesunął). Jeśli się da, trzeba rozebrać klawiaturę i poukładać gumki na swoim miejscu. Proces może być czasochłonny a zarazem kosztować kupę nerwów - w zależności od budowy klawiatury.

Pod klawiszami są gumki, tylko, że one są przyklejone na stałe na swoim miejscu. Pourywane/połamane jest za to wszystko dokoła gumki - nie ma sposobu, żeby przyczepić znowu klawisz. Czy jedyną opcją jest kupienie nowej klawiatury? Są może jakieś inne rozwiązania? Jeżeli nie, to gdzie znajdę tą klawiaturę w dobrej cenie (na allegro są po 200zł, mam nadzieję na niższą cenę…)

Nie widzę klawiatury, myślę że mam podobną ale jej nie wyjmę.

Pytanie jest takie, dlaczego nie działa styk? Czy przez gumkę czy przez coś innego. Serwis Samsunga może by ci pomógł w załatwieniu poszczególnych przycisków.

Widzę, że kursory są takie same jak numeryczne, można by zamienić na sztukę i sprawdzić - zaznaczam, że nie demontowałem przycisków w takiej klawiaturze i nie wiem czy da się to w ogóle zrobić.

Próbowałem już zamieniać gumki, nic to nie dało. Strzałki dalej nie działają. Zadzwonię do Samsunga z pytaniem, co z tymi przyciskami. Dzięki za pomoc :wink:

Z tego co mi wiadomo serwisy autoryzowane nie bawią się w wymianę pojedynczych klawiszy - od razu wymieniają całą klawiaturę.

:roll: