Samsung RC520, jego kolory, jego Nvidia oraz WoT

Zacznę od tego, że nie wiem czy w dobrym wątku piszę - jeśli nie , to z góry proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

Posiadam Samsung RC520 na w7 już dłuższy czas i mam pewne problemy związane z graniem na tym laptopie:

  1. ten mniej ważny to bardzo blade kolory - fabrycznie ustawienia nie powalają, a jak sam coś kombinuję w ustawieniach kolorów grafiki intela, to uzyskuje co prawda lepszy efekt, ale daleki od braku błędów (raz za ostro, raz za jasno, raz za mało widać w zacienionych miejscach), a zmiany kolorów przy nvidii nie dają efektów. Stąd prośba - jeśli ktoś posiada takowego laptopa i jest zadowolony z kolorów to proszę o podanie swoich ustawień na obu grafikach.

  2. Wiele grzebałem w ustawieniach opcji zasilania i nie udało mi się dojść do tego dlaczego ten laptop używając baterii dawał lepszy obraz (wyraźnie jaśniejszy) niż po kabelku. Może ktoś rozwiązał podobny problem.

  3. RC520 posiada dwie karty: intela i geforce. Mam wątpliwości czy u mnie w ogóle używa tej drugiej. Np. World of Tanks - w ustawieniach Nvidii mam, żeby odpalało tą grę przez “procesor Nvidia o dużej wydajności”, ale mam bardzo słabe fpsy grając (od 8 w porywach do 18-20) mimo prawie minimalnych ustawień i mimo okrojeń wg filmiku z yotube (

). Znajomi mają gorsze sprzęty a mówią mi, że mają lepsze fpsy na tej grze. Poza tym kolory, które uzyskuje podczas grania są takie same jak przy ustawieniach kolorów intelowskiej grafy. Mam więc pytanie - jak to sprawdzić czy gra na pewno używa geforce'a? Albo jak ustawić by mój laptop używał tylko geforce ? - o ile to możliwe i jest to dobry pomysł (rzadko używam laptopa na baterii).

podsumowanie:

z rozmysłem nie chciałem zaśmiecać wpisu screenami itp.

jeśli są potrzebne jakieś konkretne parametry i screeny to proszę napisać co podać dokładnie a oczywiście podam to

Co do karty graficznej jednej i drugiej to zrób tak odinstaluj sterowniki do intela oraz geforce i pobierz.

http://downloadmirror.intel.com/22627/a08/Win64_152815.zip - najnowszy sterownik dla zintegrowanej Intela.

http://pl.download.nvidia.com/Windows/320.49/320.49-notebook-win8-win7-64bit-international-whql.exe - najnowszy sterownik dla gefroce.

Jak juz masz oba to najpierw zainstaluj sterownik dla Intela następnie restart kompa i zainstaluj sterownik dla geforce(wybierz instalacje niestandardową i zaznacz opcje CZYSTEJ INSTALACJI) i restart kompa teraz na bank będzie się przełączało między kartami w grach i w WoTcie powinno być lepiej :stuck_out_tongue: Powiedz jeszcze co to za karta tam jest :slight_smile:

Geforce GT 520M

chyba się jednak przełącza

bo znalazłem w ustawieniach karty ikonę aktywności karty graficznej i był przy niej jako aktywny program wot

edit.

teraz muszę wyjść ale odpalę te sterowniki jak wrócę

Skoro tak to pobierz program HWINFO64 odpal zaznacz SENSORS only i wklej tu jego wyniki podczas grania.

GT520 jakaś super nie jest, ale WoT powinien zdecydowanie lepiej na niej działać.

zrobiłem co napisałeś ze sterownikami,

kolory nadal kiepskie, gra używa gforce (teraz już jestem pewien), fps na oko od 10-30 na dość okrojonych ustawieniach

a o to log:

http://www.wklej.org/id/1094947/

Chciałem obrazek, ale jakoś z tego spamu coś odczytam :smiley:

Jednak daj screena z tego programu bo, aż mnie oczy bolą :slight_smile:

Ok jakoś przebrnąłem i widzę, że w Core 0 Thermal Throttling masz Yes, a to by znaczyło, że się procek przegrzewa podczas grania i dlatego masz takie, a nie inne FPSy.

Ale dla pewności wklej jeszcze raz wyniki, ale w postaci screena, a nie logów.

czyli jak procek to ■■■■ blada ?

oto obrazki, mam nadzieję, że mogą być:

http://bruja79.republika.pl/1.jpg

http://bruja79.republika.pl/2.jpg

Jest tak jak mówiłem procek się przegrzewa widać. To po temperaturze oraz po tym że na pierwszym rdzeniu załączył się throttling w celu ochłodzenia. Więc czas rozkręcić lapka i go wyczyścić lub zanieść komuś kto umie lub oddać na gwarancje jak jeszcze jest.