Samsung RC530 - nowoczesny notebook bez USB 3.0? Jak wymienić USB 2.0 na 3.0?

Witam. Posiadam notebooka który wnętrze ma dość mocne jak na notebook - Intel i7, 6GB RAM, 1TB HDD + 250GB SSD. Niestety nie posiada on ani jednego złącza USB 3.0? Proszę mi powiedzieć, czy istnieje możliwość modernizacji go aby obsługiwał USB 3.0?

To jest stary model. Sprzętowo nie obsłuży nowego standardu USB.

Lululu

 

Niby skąd ma je mieć?

 

111010-samsung-rc530-r.jpg

Lalala

Nie warto się sprzeczać. Mogło CI się nie chcieć sprawdzić. Nie mam tego portu rozszerzeń.

Podobne modele Samsunga mają USB 3.0 więc w czym tkwi ograniczenie? Chipset obsługuje procesor i7 i spore ilości RAM a usb 3.0 nie? :frowning:

Podobne z … wyglądu

 

Chipset nie ma kontrolera USB 3.0 Intel HM65

Przepraszam, że odkopuję, ale temat aktualny i wzbogacony o nowe okoliczności. Prawdopodobnie następuje u mnie jakaś usterka mostu południowego - przestały mi działać 3 z 4 usb i myszka na tym jedynym działającym USB przerywa, nie mam pewności czy to przewód myszy czy kolejne wypalające się USB. Przypuszczam, że niedługo będę zmuszony do wymiany płyty głównej. Oczywiście sprawdzę USB innymi urządzeniami i poza systemem zainstalowanym. Te 3 USB sprawdzałem różnymi pendrive, dyskami, myszką i żadne już nie działa. Czy istnieje możliwość wymiany płyty głównej na płytę z modelu rf511 (wyposażony w USB 3.0)? Skoro i tak muszę wymienić to co za różnica, którą włożę, tylko czy będzie pasować? Obudowa jest prawie taka sama, dodatkowo są tylko przyciski funkcyjne, których ja nie posiadam. Reszta to samo.

Pokaż menedżer urządzeń. Może tylko Ci się wyłączyły?