Samsung RC710 - karta graficzna dedykowana nie jest wykrywana

Witam, mam mianowicie problem z którym próbuje się uporać od jakiegoś miesiąca. Chodzi o to że w moim laptopie Samsung RC710 brakuje karty graficznej… Nie wiem jak mam dojść do tego czy jest zepsuta czy poprostu system jej nie wykrywa. Wiem że karta zintegrowana Intel ® HD Graphic jest wykrywana, a GeForce315M juz nie. Miałem wcześniej problemy z tą kartą ponieważ coś się działo z sterownikami i nią samą to było jakieś 2 lata temu, problem przeszedł po przez recowery nie wnikałem jak ważne że znikną, lecz ostatnio zauważyłem (tak wiem po 2 latach) że karty nie ma. I tu w końcu pada moje pytanie jak stwierdzić czy działa czy jest spalona, co zrobić by system ją wykrył lub jak ją porostu ożywić dla systemu. Dodam że czytałem troszke o takich przypadkach z tym modelem laptopa robiłem wszystko według sugesti lecz nic nie pomogło. Prosze o pomoc ^^

Jak po recovery przeszło to napewno kwestia sterowników.

 

Sprawdz z tymi ze strony Samsunga http://www.samsung.com/pl/support/model/NP-RC710-S02PL , odinstalowujac bierzące.

 

A żeby mieć pewność czy karta działa odpal GPU-Z http://www.dobreprogramy.pl/GPUZ,Program,Windows,16750.html i zobaczysz jakie masz w kompie

W biosie jest karta jest włączona?

 

Daj scren z menadżera z rozwiniętą gałęzia kart grafiki

 

Może jest uszkodzona?

 

Jak jest włączona i sprawna powinna być w menadżerze urządzeń jako zainstalowana karta lub niezainstalowane urządzenie.

Jak sprawidzić czy karta w biosie jest włączona ? 568.png

Wklej zdjęcia opcji biosu i resztę.

Czyli co bo nie rozumiem :frowning:

W GPU-z na dole masz okno wyboru karty (Intel® HD Graphics) , jak działa to będzie i NVIDIA druga do wyboru

 

Wszystko napisałem.

 

Wchodzisz do biosu i rozwijasz daną zakładkę (pozycję) robisz tego ładne zdjęcie (zrobisz tak dla wszystkich zakładek) i wklejasz tu + scren z menadżera z rozwiniętą gałęzią kart grafiki.

Jest tylko Intel.

Dziękuje panom za pomoc, lecz już wiem że karta jest spalona :<

Dałem do sprawdzenia całego laptopa pewnemu panu a ten gdy go rozkręcił ( gdzie przy tym było też sporo problemu ) jednoznacznie stwierdził że karta jest spalona ale nie uszkodziła wejścia.

Btw. Dowiedziałem się że strzałka w dół też nie działa >.<

Więc jeszcze raz dziękuje za poświęcony czas i dobre chęci, lecz trzeba będzie po prostu zaopatrzyć się w nową kartę :slight_smile:

Temat do zamknięcia.