Samsung Rf511 i Zestaw Kina Domowego, jak podłączyć?

Witajcie,

Posiadam laptopa Samsunga RF 511 i chciałbym go podłączyć do amplitunera Sony STR DB830. W jaki sposób to uczynić aby wszystkie głośniki (5.1) grały? Laptop posiada jedynie wyjście Stereo, jednak na tej stronie http://www.neo24.pl/?p=samsung_rf_511_s_02_pl jest napisane, że posiada S/PDIF czyli że wystarczy tylko kupić odpowiedni kabel i tyle… Jednak takiego wejście nie posiadam (rozumiem, że jest to tak zwane wejście Toslink).

W sklepie zaproponowali mi zakup zewnętrznej karty dźwiękowej http://www.kurtmedia.pl/product-pol-195 … -7-1-.html oraz kabla optycznego aby połączyć właśnie tą kartę z amplitunerem. Jest ona dosyć tania, więc nie wiem czy jest dobra. Może ma ktoś jakieś opinie na ten temat?

Czy łącząc w ten sposób laptopa z amplitunerem, będę mógł słuchać muzyki ze wszystkich głośników? Nie chodzi mi tutaj o 5.1 tylko takie jakby powielenie dźwięku stereo, czyli w prawym przednim leci to samo co w tylnym prawym i analogicznie z drugą stroną. Tak samo z głośnikiem centralnym oraz niskotonowym.

Czy dobrze to rozplanowałem?

Może macie jakieś inne pomysły co do połączenia laptopa i amplitunera?

Co na temat S/PDIF mówi specyfikacja producenta? Nie ma czegoś na ten temat w instrukcji obsługi?

Sprawdziłem w kartonie po laptopie i jako takiej instrukcji obsługi nie mam.

Do amplitunera też nie mam żadnej instrukcji.

Może być na płytce, albo preinstalowana na laptopie :slight_smile: Poza tym zapewne jest do ściągnięcia ze strony producenta.

Sprawdziłem instrukcję obsługi i nic nie jest napisane o S/PDIF.

Czy w takim razie zaproponowana przeze mnie konfiguracja tj. zewnętrzna karta dźwiękowa + kabel cyfrowy jest poprawna aby móc słuchać muzyki na wszystkich głośnikach?

Tak.