Samsung RF511 - Problem z biosem? Komputer się nie restartuje tylko wyłącza, nie działa tryb uśpienia

Witam,

ostatnio postanowiłem zainstalować Windows 10 Technical Preview i od tamtej pory zaczęły się problemy. Komputer nie przechodził w tryb uśpienia czy to przez start czy poprzez zamknięcie klapy tylko gasł monitor diody się paliły i wszystko chodziło i nie można go było z tego wybudzić tylko wyłączenie laptopa przez przyciśnięcie dłużej przycisku POWER.

Kolejna sprawą było coś takiego, że gdy chciałem uruchomić laptopa ponownie przez start to laptop się wyłączał wszystko gasło, ale nie startował sam automatycznie.

Dawałem ustawienia fabryczne w biosie i nic nie pomaga, próbowałem zaktualizować BIOS ale mam aktualna wersję 17HX, myślałem nad downgrade do wersji 16 ale nie wiem czy to w ogóle możliwe. Może wyciągniecie baterii na płycie głównej coś by pomogło?

Aktualnie mam windows 8.1 i problem występuje nadal, chodź wcześniej używałem 8.1 i tego problemu nie było.

Po zainstalowaniu Windows 10 Technical Preview na stacjonarnym wszystko śmiga, więc raczej wina biosu, co robić?

 

Laptop RF511-S04PL

Wersja bios ITEM_20130227_890_WIN_17HX

 

znalazłem biosy z RF411, próbować to wgrywać?