Samsung S21, HDR i YT

Mam drobny problem z nowym telefonem. Chodź nie do końca wiem z czego on wynika. Z oprogramowania czy sprzętu. :thinking:
Problem dotyczy odtwarzania treści video na YT w HDR. Otóż po wyborze w opcjach odtwarzania jakości źródła (czyli że ma być na przykład 1080. HDR i 60fps) smartfon co prawda odtwarza video ale bez HDR. Czasami w środku filmu załapie i HDR się włączy a czasami potrafi przelecieć cały film i efekt HDR nawet się nie uruchomi. Najczęściej występuje to drugie. Czyli zupełny brak HDR. Zastanawiam się dlaczego tak jest i z czego to może wynikać? Próbowałem na kilku przeglądarkach: Chrome, Edge, i Samsung. Nie działa też na aplikacji od YT.

Czy YT po prostu nie wspiera wszystkich urządzeń do wyświetlania treści HDR?
Może nie włączyłem jakieś opcji w Androidzie 11? Szukałem i niczego sensownego nie znalazłem.
A może to coś innego?

Może widea nie są kompatybilne z HDR, stąd niby fragmenty mają jakby nagrywał ktoś byle jak na wiele kamer i cudem wykryło w metadanych ślady o fragmentach w HDR.

Tylko problem w tym, że to dzieje się na wszystkich klipach nawet na tych testowych czy promocyjnych od LG czy Samsung.
Na przykład na tych powinien (moim zdaniem) działać bez problemu:

(48) Real 4K HDR 60fps: LG Jazz HDR UHD (Chromecast Ultra) - YouTube

The World in HDR in 4K (ULTRA HD) - YouTube

LG 4K DEMO HDR 2018 (60FPS) ELBA - YouTube