Samsung S3500 - nie słychać rozmówcy

Witam

Ludziska pomóżcie mojej żonie bo ma problem z komórką a ja już nie wiem co mam zrobić.

Otóż jak w temacie nagle dzisiaj kiedy żona chciała wykonać połączenie i rozmówca odebrał telefon w słuchawce nie było go słychać (on słyszał ją normalnie). Dokonano jeszcze kilku prób do innych osób i nadal to samo.

Próbowałem komórkę rozebrać i przeczyścić głośnik ale to nic nie daje.

Dziwne jest również to, że kiedy po połączeniu się z kimś przełączy się w opcjach dźwięk na głośnomówiący lub słuchawki wtedy dźwięk jest - NIE ma go tylko wtedy kiedy jest ustawione na normalny tryb. Ponadto kiedy puszcza się jakikolwiek utwór również go słychać.

Więc stwierdzam, iż raczej mechanicznie jest wszystko ok. Może gdzieś coś przestawiła - tylko gdzie ? :?:

Pozdrawiam i czekam na wszelkie sugestie ![-o<

Piotrek

Albo ustawienia.Albo uszkodzona taśma łacząca slaider z płytą głowną.Dzwonki i mp3 są na innym głosniku tak jak i opcja głosnowmowiaca.Poszukaj jakiejs opcij ktora przywraca ustawienia fabryczne .Jak to nie pomoze to tasma lub sam glosniczek od rozmow.

Witam

Przywracanie ustawień fabrycznych już próbowałem - nic nie daje.

A co do taśmy czy też głośniczka to nie wiedziałem, że ten do rozmów jest inny. Jeśli można to czy mógłbyś jakoś mi go opisowo wskazać w którym miejscu i mniej więcej jak wygląda ten od rozmów - żebym nie demontował złego.

zrzut z demontowanego: http://zapodaj.net/6abec261c055.jpg.html

Co do taśmy to gdzieś na forach się własnie z taką wypowiedzią spotkałem (przy innych modelach) - ale nie brałem tego pod uwagę, gdyż nie sądziłem, że w przypadku gdzie tylko nie słychać głosu podczas rozmowy (a głośnomówiącym jest ok) ma to znaczenie.

Poszukam sobie Service Manula i dam znać.

Dodane 04.03.2011 (Pt) 19:33

Jeśli możesz to podaj meila .Prześlę Ci zrzut z zaznaczonym głosniczkiem rozmow i taśmą.Obstawalbym ze to wina tasmy.Ostanio mialem do naprawy starszy model samsunga C300.ten sam objaw co u Ciebie i wymiana tasmy pomogla.

Witam

oto email: start.stop@wp.pl

A ile taka taśma kosztuje i gdzie ją można kupić ?

Tu mozna kupic http://www.electrogsm.pl/product/Tasma- … 00/?id=153

Witam

Dzięki za info - na 100% będzie to taśma bo faktycznie jest uszkodzona. Z linku raczej nie skorzystam bo w poniedziałek będę w Szczecinie więc pewnie jakiś serwis telefonów znajdę i kupię.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki - TEMAT ZAMYKAMY :smiley:

Taśma to główna wada sliderów. Zapytaj w serwisie-ale mogą sobie do ceny taśmy doliczyć marżę i robocizne.:slight_smile: