Samsung S4 nie wlacza sie

Sytuacja pojawila sie ostatnio gdy bateria w moim samsungu galaxy s4 mini rozladowala sie do konca.
Po kilku krotnym podlaczeniu go do ladowarki na kilka godzin i ponownym uruchomieniu go telefon nie chce sie wlaczyc.

Pojawia sie tylko ikonka pustej bateri po 1s znika.
Dodam ze bateria byla nowa i ma 3miesiace.

Smartfon nie umożliwia baterii na rozładowanie się w 100% wyłączając się odpowiednio wcześniej.
Jeżeli leżał w takim stanie dłuższy czas to w końcu bateria rozładowała się do “zera”.
Niestety taki stan akumulatora prowadzi do trwałej utraty jego pojemności (w najlepszym wypadku), albo jego uszkodzenia.

Tak samo nie odłączanie od ładowarki przez dłuższy czas od naładowania do 100%, też następuje stopniowa degradacja pojemności akumulatora.
Bo smartfon po spadku napięcia ze szczytowego doładowuje do 100% i tak “w kółko”.

Idź do sklepu i niech sprawdzą na innej nowej baterii.

Możliwe że jakbyś baterię podładował zewnetrzną ładowarką to wszystko byłoby ok nie raz miałem taki przypadek tak czy siak bateria pewnie już jest w słąbym stanie więc raczej polecałbym kupić nową.

Patrz na date produkcji baterii i upewnij się czy na pewno są oryginalne bo akurat do samsungów praktycznie wszystkich baterie po 20 zł z allegro to albo przeleżane stare oryginalne o słabej zywotności i pojemności albo zwykłe chińskie podróbki.

Mało tego nie tylko na allegro tak bywa sporo podróbek i starych baterii jest sprzedawanych w zwykłych stacjonarnych sklepach :slight_smile:

Od dnia zakupy bateria nie leżała bezczynnie lecz była cały czas użytkowana w smartfonie.

Kilka razy telefon rozładował sie podobnie lecz w tamtych przypadkach dało sie go uruchomić normalnie.

Bateria jest jednak nieco mocniejsza niż ta oryginalna jednakże sprzedawca w sklepie zapewniał że w niczym to nie przeszkadza.
Wręcz przeciwnie telefon dłużej na niej pochodzi.

Czy wina może być po stronie androida?
Kilka lat temu miałem podobnie z Sony Xperią
okazało się wówczas, że padł soft.

Dawniej miałem tak w LG. Soft padł. Możliwe, że wymiana softu pomoże. Sprawdź jeszcze dla pewności, czy telefon jest w stanie wejść, w tryb odzyskiwania (recovery).

Próbowałem wielokrotnie i udało się raz ale tylko do polowy. W momencie gdy wystarczyło wcisnąć przycisk głośności jako potwierdzenie,telefon się wyłączył ponieważ nie zdarzyłem tego zrobić.