Samsung s6 błąd uwierzytelniania wifi

Jak w temacie. Samsung s6 - experia box 10 ( w holandii jak to ma znaczenie) łączy na chwile i wywala. Mam 2 takie telefony i problem jest na obu, przerywa wywala albo nie łączy . Resetowalem wszystko bo wczesniej wszystko bylo ok. Łączyłem wap wczoraj a dzisiaj juz nie idzie wcale. Laptop i tablet śmigają bez problemu.

Hej,

  • A jesteś pewien, że podajesz poprawne hasło?
  • Czy na routerze nie jest założone filtrowanie adresów MAC?
  • Czy nie osiągnąłeś limitu połączonych urządzeń? Wyłącz laptop i sprawdź, czy możliwe jest podłączenie telefonu.

Pozdrawiam,
Dimatheus

● Hasło poprawne. Zresztą nie było zmeniane nigdy pozatym łączy na chwile i rozłancza ale przez chwile net jest.

● Filtrowania nikt nie robił chyba że sie samo zrobiło bo tylko ja mam dostęp do sieci a żona sie nie zna :wink: ale jak widać ja też. Jak sprawdzić tą liste jeżeli jest możliwośc że router nas wykluczył ?

● Router jest nowy i obsługuje wiele urządzeń naraz ale problem jest zaraz po wejsciu do domu więc jedyne co moze byc podłączone to TV (albo i nawet nie). No i jest jeszcze tablet który sprawdziłem na końcu i nie ma problemu a wszystko było podłączone.

Up : żona się połączyła i teraz jej nie wywala, jutro będzie to samo ale może to ma jakieś znaczenie

Dodam jeszcze że w pracy (teraz np) wifi dziala, wywaliło mnie z jednej sieci przeszedłem na inną, wszystko działa, ale wiecej nic nie wiem bo Niby nie mamy dostępu :wink:

Nie mogło się zrobić samo.

Żeby sprawdzić to musisz zalogować się do ustawień (panelu) routera i szukać opcji:

MAC Filtering / Filtrowanie MAC

i tam sprawdzić czy jest włączone, jak tak to na jaki tryb np.

  • że wyklucza pojedyncze urządzenia i każde inne dowolne się ma prawo połączyć.
  • dopuszcza garstkę a reszty nie.

Podaj jaki to model routera, powinno pisać to na nalepce na dole obudowy routera.

Hej,

Router może być też tak skonfigurowany, że rozłącza połączenie, gdy sygnał jest słaby. Generalnie na początek wypada jeszcze podać to, o co prosił @krystian3w - czyli producenta i dokładny model routera.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

ZTE Experia box v10 H369A

Niestety nie umiem sie na niego zalogować. Sprawdzałem instrukcje na stronie dostawcy neta (co nie jest takie łatwe po holendresku :slight_smile: ) i niby za pierwszym razem pole z haslem ma byc puste, oczywiscie pisze ze zle. Sprawdzalem tez admin,admin.

User : unknown
Password : unknown

tak wpisz

User niezmienialny “Admin”

gebruikersnaam - nazwa użytkownika
wachtwoord - hasło
geen - brak

A skoro nie przechodzi bez hasła to domyślnie jakieś jest (czy też technik ustawił jak skonfigurował wam) lub się nie udał reset (wyłączenie z prądu nie resetuje wszystkiego).

Na pocieszenie głupoty z Google translate:

Na tyle znam holenderski akurat ale dzięki. Na tej liście brakuje mojego V10

•Co będe musiał ustawić po resecie od nowa?
Jakieś ustawienia z czym sie ma łączyć czy coś

Jakby działało nawet przy 1-2 kreskach zasięgu to inne hasło WPA/WPA2 by nikt nie korzystał nieupoważniony (być może ktoś rozgryzł jakie maszyna hasło generuje i nadrukowuje na router - coś podobnego do identyfikacji kodu WPS generowanego dla routera czy nawet właśnie to) i hasło do ustawień routera by nikt z domowników przypadkiem nie ustawiał czegoś.

Hej,

Wszystko zależy od tego, jak operator przyznaje dostęp do sieci. Tym bardziej że router jest hybrydowy i posiada zarówno modem ADSL, jak i port WAN RJ45 - można więc używać routera zarówno przy sieciach osiedlowych, kablowych, jak i telefonicznych.

Łączysz się z siecią WiFi w paśmie 2,4GHz czy z 5GHz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Masz zapamiętane hasło do tego Wi-Fi w telefonie i miałeś ostatnio jakąś aktualizację Androida? Kolega z pracy miał kilka dni temu taki sam problem z A5 2016. Wejdź do ustawień Wi-fi w telefonie, zapomnij sieć i połącz na nowo wpisując jeszcze raz hasło.