Samsung s6 błąd uwierzytelniania wifi

(m.loskot1988) #1

Jak w temacie. Samsung s6 - experia box 10 ( w holandii jak to ma znaczenie) łączy na chwile i wywala. Mam 2 takie telefony i problem jest na obu, przerywa wywala albo nie łączy . Resetowalem wszystko bo wczesniej wszystko bylo ok. Łączyłem wap wczoraj a dzisiaj juz nie idzie wcale. Laptop i tablet śmigają bez problemu.

(Dimatheus) #2

Hej,

• A jesteś pewien, że podajesz poprawne hasło?
  • Czy na routerze nie jest założone filtrowanie adresów MAC?
  • Czy nie osiągnąłeś limitu połączonych urządzeń? Wyłącz laptop i sprawdź, czy możliwe jest podłączenie telefonu.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(m.loskot1988) #3

● Hasło poprawne. Zresztą nie było zmeniane nigdy pozatym łączy na chwile i rozłancza ale przez chwile net jest.

● Filtrowania nikt nie robił chyba że sie samo zrobiło bo tylko ja mam dostęp do sieci a żona sie nie zna :wink: ale jak widać ja też. Jak sprawdzić tą liste jeżeli jest możliwośc że router nas wykluczył ?

● Router jest nowy i obsługuje wiele urządzeń naraz ale problem jest zaraz po wejsciu do domu więc jedyne co moze byc podłączone to TV (albo i nawet nie). No i jest jeszcze tablet który sprawdziłem na końcu i nie ma problemu a wszystko było podłączone.

Up : żona się połączyła i teraz jej nie wywala, jutro będzie to samo ale może to ma jakieś znaczenie

(m.loskot1988) #4

Dodam jeszcze że w pracy (teraz np) wifi dziala, wywaliło mnie z jednej sieci przeszedłem na inną, wszystko działa, ale wiecej nic nie wiem bo Niby nie mamy dostępu :wink:

(krystian3w) #5

Nie mogło się zrobić samo.

Żeby sprawdzić to musisz zalogować się do ustawień (panelu) routera i szukać opcji:

MAC Filtering / Filtrowanie MAC

i tam sprawdzić czy jest włączone, jak tak to na jaki tryb np.

• że wyklucza pojedyncze urządzenia i każde inne dowolne się ma prawo połączyć.
  • dopuszcza garstkę a reszty nie.

Podaj jaki to model routera, powinno pisać to na nalepce na dole obudowy routera.

(Dimatheus) #6

Hej,

Router może być też tak skonfigurowany, że rozłącza połączenie, gdy sygnał jest słaby. Generalnie na początek wypada jeszcze podać to, o co prosił @krystian3w - czyli producenta i dokładny model routera.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(m.loskot1988) #7

ZTE Experia box v10 H369A

Niestety nie umiem sie na niego zalogować. Sprawdzałem instrukcje na stronie dostawcy neta (co nie jest takie łatwe po holendresku :slight_smile: ) i niby za pierwszym razem pole z haslem ma byc puste, oczywiscie pisze ze zle. Sprawdzalem tez admin,admin.

(iJuliusz) #8

User : unknown
Password : unknown

tak wpisz

(m.loskot1988) #9

User niezmienialny “Admin”

(krystian3w) #10

gebruikersnaam - nazwa użytkownika
wachtwoord - hasło
geen - brak

A skoro nie przechodzi bez hasła to domyślnie jakieś jest (czy też technik ustawił jak skonfigurował wam) lub się nie udał reset (wyłączenie z prądu nie resetuje wszystkiego).

Na pocieszenie głupoty z Google translate:

(m.loskot1988) #11

Na tyle znam holenderski akurat ale dzięki. Na tej liście brakuje mojego V10

•Co będe musiał ustawić po resecie od nowa?
Jakieś ustawienia z czym sie ma łączyć czy coś

(krystian3w) #12

Jakby działało nawet przy 1-2 kreskach zasięgu to inne hasło WPA/WPA2 by nikt nie korzystał nieupoważniony (być może ktoś rozgryzł jakie maszyna hasło generuje i nadrukowuje na router - coś podobnego do identyfikacji kodu WPS generowanego dla routera czy nawet właśnie to) i hasło do ustawień routera by nikt z domowników przypadkiem nie ustawiał czegoś.

(Dimatheus) #13

Hej,

Wszystko zależy od tego, jak operator przyznaje dostęp do sieci. Tym bardziej że router jest hybrydowy i posiada zarówno modem ADSL, jak i port WAN RJ45 - można więc używać routera zarówno przy sieciach osiedlowych, kablowych, jak i telefonicznych.

Łączysz się z siecią WiFi w paśmie 2,4GHz czy z 5GHz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(LORDEK) #14

Masz zapamiętane hasło do tego Wi-Fi w telefonie i miałeś ostatnio jakąś aktualizację Androida? Kolega z pracy miał kilka dni temu taki sam problem z A5 2016. Wejdź do ustawień Wi-fi w telefonie, zapomnij sieć i połącz na nowo wpisując jeszcze raz hasło.