Samsung S6 Edge jako router

Próbuję wykorzystać smarfon Samsung S6 Edge dla oglądania Netfliksa w telewizorze przy pomocy Chromocastu 3 Google. Telefon ustawiłem jako router Wi-Fi zgodnie z kreatorem ustawień. Następnie ,przy pomocy aplikacji Home w telefonie, połączyłem się z podłączonym do telewizora Chromocastem. Niestety po wstępnym potwierdzeniu łączności , na ekranie telewizora wyświetliła się uwaga o konieczności wyłączenia połączeń Wi-FI. Następuje wyłączenie funkcji router w ustawieniach telefonu w związku z czym nazwa routera zniknęła z listy dostępnych dla połączeń zamontowanego Chromocasta.
Czy jest możliwość innego podłączenia? Co musiałbym wykonać dla możliwości oglądania filmów z Netfliksa w ekranie telewizora ?

Nie możesz go ustawić jako router tylko jako hotspot i on wtedy bierze internet z sieci komórkowej. Nie spotkałem się z tym żeby z telefonu zrobić router. Router to jest Ethernet na WiFi bądź SIM na WiFi ale to jest Modem a nie router

Z pewnością masz rację. Nie pisałbym na tym forum gdybym wiedział co mam zrobić. Nie znając się, działam intuicyjnie. Czy jest jakieś wyjście ? Dopuszczam możliwość kupna jakiegoś niedrogiego routeru lub innego sposobu.(Może podpiąć telefon do routera jakimś kablem ?)

Nie do końca wiem co chcesz osiągnąć, ale jeśli po prostu wykorzystać chrome cast to łączysz się zarówno z telewizora i telefonu do sieci WiFi po czym z poziomu Netflixa (to ważne, nie z opcji telefonu) pojawi ci się ikona castowania (https://www.foxtel.com.au/content/dam/foxtel/support/img/other/cast-icon.png). Klikasz na nią i wybierasz telewizor.

Robiąc cast z telefonu przesyłasz cały ekran z telefonu na odbiornik. Ma to dosyć kiepską jakość i jest bez sensu.

Używając cast z aplikacji, np. Netflix, youtube, spotify, google photos itd. jedynie instruujesz odbiornik co ma odtwarzać. Nie jest przesyłany obraz z telefonu do telewizora. Jedynie informacja o tym co ma się uruchomić. Sam pobierze z internetu. W tym momencie jakość obrazu jest maksymalna (choćby 4k w Netflixie).

Nie mogę wykorzystać podłączonego do telewizora Chromocasta. Pojawia się na ekranie telewizora komunikat o konieczności wyłączenia Wi-Fi, pojawia się lista dostępnych sieci dla połączenia chromocastu. Nie ma tam, w związku z rozłączeniem Wi-Fi nazwy sieci mego telefonu a to właśnie on jest jedynym źródłem internetu.

Access Denied
You don’t have permission to access “http://www.foxtel.com.au/content/dam/foxtel/support/img/other/cast-icon.png” on this server.

Reference #18.d7d5ce17.1617107301.1df5767a

Smartfon w momencie bezpośredniego połączenia z Chromecastem tworzy Hotspot WiFi i tym samym WiFi nie może być używane jako źródło internetu na smartfonie.
Nie masz wyjścia musisz użyć LTE w takim wypadku.
Tak samo masz przecież, jak masz połączenie z WiFi domowym, a spróbujesz utworzyć hotspot WiFi, też jest to, albo to.

Tak jak mówiełam @Domker. Jak robi hotspot to korzysta z sieci i nie może korzystać w WiFi. Inaczej by musiał mieć dwie karty WiFi w telefonie. Jedynym wyjściem jest to: https://allegro.pl/oferta/adapter-micro-usb-lan-rj45-ethernet-karta-sieciowa-9421415247?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Telefony+i+Akcesoria&ev_adgr=Akcesoria+GSM&gclid=Cj0KCQjwmIuDBhDXARIsAFITC_7qUZfApTc0UHQZYunil5McX591d7w-xq2n3e2ws8VyB8woeYJPd_UaAn8rEALw_wcB
O ile ten telefon do obługuje, tego nie wiem i nie chce wiedzieć :blush:

Adapter z Allegro podoba mi się.Telefon dla którego zostałby użyty to smarfon Samsung S6 Edge - nie jest bardzo stary, myślę że by się nadawał . Szkoda tylko że nie rozumiem jak go użyć dla połączenia z chromocastem. Podepnę adapter micro USB LAN RJ45 ETHERNET do telefonu … i co dalej?
Na ekranie telewizora wyświetla się żądanie wskazania dostępnej sieci WiFi. Obawiam się że muszę mieć metodą “łopatologii” opisane … krok po kroku…

To to nie zadziała.
Tą kartą możesz się jedynie wpiąć telefonem do innej sieci przewodowej.
Nie udostępnisz sieci z telefonu.

Właśnie się tego obawiałem. Wygląda na to że nie ma szansy, bym pomógł szwagierce w możliwości oglądania filmów z Netfliksa.

Niektóre molele mają opcje podpięcia go telefonu internetu do kalblu prze tą przejściówkę, tlety jak robi hotspot to ciągnie internet z kabla. Jest jescz taki https://www.speckable.pl/pl/product/18009,kabel-adapter-usb-c-m-rj45-z-gigabit-ethernet-lan-15cm-auda
Ja mam tym podpięty komputer który nie ma łącza RJ pod kabel. Przeczytaj w opisie tego urządzenia!

Włącz sobie korektę bo niewyraźnie piszesz.
Internetu Z telefonu, nie DO telefonu.
Chyba, że nie przeczytałeś tematu!

Też mi się podoba ale : Podepnę Kabel adapter USB C … i co dalej?