Samsung s9+ cień na ekranie z instagrama

Mam problem z ekranem w telefonie, mam przebarwiony ekran, jeżeli się przypatrze to widzę że to odbarwienie jest z instagramainstagrama bo widać przyciski, wie ktoś może jak to naprawić albo czym jest to spowodowane, w poprzednim Samsung s7 miałem to samo, tak samo od instagrama jednak tam im było zimniej to intensywniej wybijał kolor czarny aż do wyłączenia połowy ekranu, poniżej zdjecia




Wypalony wyświetlacz, zbyt długo w tym samym miejscu wyświetlało się to samo.
Masz 3 możliwości:

  • jeśli na gwarancji, próbować walczyć z serwisem (na 99% ta firma ma Cię w anusie);
  • wymienić wyświetlacz na nowy na własny koszt;
  • żyć z tym do końca żywota smartfonu;

Nie kupować Samsungów w ramach zemsty bo bardzo wielu ludziom wypalają się wyświetlacze.

To mój ostatni szajsung :smiley: dzięki za informację

To nie wina Samsungów samych w sobie tylko technologii wyświetlaczy AMOLED.
Niektórzy inni producenci też biorą wyświetlacze od Samsunga.
To, że stosunkowo częściej można się w serwisie natknąć na smartfony Samsunga z wypalonym wyświetlaczem raczej wynika z efektu skali sprzedaży i tym, że ten producent stosuje częściej AMOLEDy w niższych modelach nie tylko w S-kach.
AMOLEDy mają jeszcze jedną przypadłość. Przy intensywnym użytkowaniu w dłuższej perspektywie czasu tracą na jasności.

Zrewiduj jak używasz smartfona. Być może lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie kupno jakiegoś tańszego smartfona z wyświetlaczem LED.
Tam efekt wypalenia nie występuje, jest za to gorsza czerń wynikająca z zastosowanej technologii.