Samsung sata II na sata I

Witam bardzo serdecznie

Mam taki problem mam dysk samsunga sata2 lecz moja płyta go nie czyta potrzebuje zmienić sata2 na sata1. Próbowałem już programami ze strony samsunga http://www.samsung.com/global/business/ … orderNum=2 lecz zawsze program nie chce się odpalić.

Proszę o pomoc

SATA II jest zgodne w dół z SATA I i najczęściej nie ma z tym problemu. Nie masz przy dysku zworki do tego?

gdy zworkę mam wtedy dysk się kręci, ale dalej go w biosie nie widzi, gdy jest bez zworki to nawet go nie kręci

to masz coś z zasilaczem jeżeli dysk się nie włącza, bo jeżeli nie podłączymy w ogóle dysku do płyty, a jedynie do zasilacza, to dysk powinien pracować., albo masz uszkodzony dysk. Jest też taka ewentualność że w biosie nie włączyłeś kontrolera RAID i dlatego dysku nie widzi, bo dysk bez zworki Sata II będzie działał jako sata I i nie trzeba żadnych zworek, bo kontroler pozwoli mu na działanie tylko w trybie Sata I.

zasilacz jest ok, raid jest włączony, ale i tak go nie pokazuje w biosie na innych komputerach działa bez problemu, dysk 100% sprawny.

A jaką masz płytę i jaki dysk twardy ?? możesz jeszcze spróbować ustawić raid jako IDE , jeśli to nic nie pomoże to może kontroler raid na płycie zdechł.

samsung hd502hj

gigabyte ga-7vt600

jak masz jeden dysk to raid powinien być wyłączony (disabled)…

tak mam jeden dysk, ale już chyba wszystko próbowałem jeszcze chyba jutro pogrzebie coś w biosie