Samsung SM-G531F - sposób na niedziałający czytnik SD

Witam!
Dostałem niegdyś od rodziny - na potrzeby kanału i serii „Retrofon” Samsunga Galaxy Grand Prime z 2014 roku bodaj. Wszystlo chodzi prócz trochę krótko działającej baterii i czytnika SD.
Ta bateria to poradzę sobie, bo najwyżej na czas nagrywania filmów byłby podpięty.

No OK, tylko ten czytnik nie chodzi :frowning: Pokazałbym nakładkę TouchWiz jaka ona była i co oferowala, ale bez kart SD, to trochę słabo, bo obecnie mam jakiś poonad 1 GB wolnej pamięci. Fon ma 8 GB wbudowanej.

Teraz pytanie: czy można w warunkach domowych coś zrobić? Po włożeniu karty (32 GB) niby widzi, ale jest komunikat „Pusta karta SD lub zawiera nieobslugiwany system plików”.

Mam czytnik na USB, więc sformatowałem ją do FAT32 i 16 KB jednostką. Czy tak powinno być? Fon obsługuje do 32 GB karty.

Co gość wykonuje na załączonym filmie? Komentarze są pozytywne i ludzie dziękują.
Z góry dzięki :slight_smile:

Nie znam tureckiego. Kliknij zębatkę i dodaj napisy, możesz je nawet przetłumaczyć automatycznie na nasze.

Gościu w pierwszej kolejności odlutował osłonkę gniazda karty pamięci. Potem wykonywał kilka tajemniczych arabskich pomiarów, w końcu stwierdził, że musi doprowadzić zasilanie do pinu karty pamięci, więc poszukał sobie gdzie na płycie ma wyjście tego pinu, a potem doprowadził tam zasilanie.

Tak, ale potrzebny jest miernik, lutownica, dobre oczy, albo lupa, lub lepiej kamerka do lutowania, i trochę umiejętności manualnych.

A w tym samsungu nie można karty sformatować?

Ps.: Przemyj styki karty spirytusem.

Karty pamięci czy czytnika? Inne karty też się tak zachowywały.

@saturno Można formatować, ale ten format trwa 0,5 s.

Styki karty pamięci

Na innym telefonie działa. Serio, może pomóc?

Serio to mało prawdopodobne, ale nie zaszkodzi. Przy okazji warto sprawdzić czy działa ten stycznik w slocie, który wykrywa karty.

Co masz na myśli pisząc „Stycznik, który wykrywa karty”? Czytnik kart?

Obejrzyj sobie film który wstawiłeś. Masz na nim jak wół, stycznik na górze. Gościu w 2:13 wskazuje na niego końcówką miernika.