Samsung Smart Switch i kopia zapasowa Galaxy S20 FE na komputerze


Witam!
Co ok. miesiąc robię kopię swojego smartfona Daily Phone’a, jakim jest Samsung Galaxy S20 FE 5G. Wyszła nowa wersja programu Smart Switch dla Windowsa. Jednak po aktualizacji, program wisi na łączeniu z telefonem (pokazane na SS). O co chodzi? Program Smart Switch Mobile zainstalowany, sterowniki wgrane. Czyżby bug w nowej wersji?? Ktoś coś?

[EDIT]

Bingo! ruszyło! :slight_smile: Tylko trzeba było poczekać 5 minut :open_mouth: Nie wiem, czy to debugowanie USB nie „blokuje” tej aplikacji. Wyłączyłem debugowanie USB i ruszyło. Jutro zobaczę z debugowaniem i napiszę. Bynajmniej kopia zrobiona :slight_smile:

Nie wygodniej kopię smartfona trzymać w chmurze niż na dysku laptopa? Tym bardziej że ją tak często wykonujesz. :thinking:

Te kopie (Smart Switch) i tak są niepełne. Często nie zawierają wszystkich aplikacji/danych. Szczególnie tych chronionych jak apki bankowe itp. na dodatek jak Ci się smartfon ucegli to przeniesiesz to tylko na urządzenie tej samej marki.

Nie ma jak to pełna kopia przy pomocy custom recovery jak np. TWRP. Taką kopię zawsze można po prostu rozpakować i przenieść.

1 polubienie

Fakt ale odblokowanie BL, root, koniec gwarancji i tyle.
Na przykład LG Bridge kopiowalo wszystkie dane i aplikacje na moim poprzednim V30

Ale czy dało się przenieść stan aplikacji/gier na inną markę?

Czyli jej nie zrobiłeś? Bynajmniej jest zaprzeczeniem… Nie bądź analfabetą.

A na przyszłość: od kopii jest „adb backup” (nie wymaga „rootowania”, ale bez tego nie włączysz wszystkich danych do kopii jak np. aplikacje systemowe, kupione, SMS/MMS itd.), który zrobi dokładnie to samo (?), ale w *.tar (szyfrowany hasłem, które wpisujesz) i nie uwiązuje do konkretnej aplikacji. Choć Google już szykuje się to usunąć bo jak to tak, żeby użytkownik nie wysyłał wszystkiego na ich serwery tylko swój komputer? Toć to skandaliczny relikt czasów „don’t be evil”. :wink:

Zrobiłem… Widzisz „EDIT” w poście na początku?? Temat można zamknąć. Działa, tylko czasem trwa to długo, a czasem w ogóle. Wtedy trzeba odpiąć i podpiąć USB ponownie…

@Berion

A na przyszłość: od kopii jest „adb backup” (nie wymaga „rootowania”, ale bez tego nie włączysz wszystkich danych do kopii jak np. aplikacje systemowe, kupione, SMS/MMS itd.)

Czyli pobranych ze sklepu Play nie zbackupuje?

@krystian3w Nie

Jednak ja pamiętam, że zainstalowałem Samsung Smart Switch Mobile na LG V30 i przeniosło aplikacje na S20 FE 5G…

Zrobiłem… Widzisz „EDIT” w poście na początku??

Zdanie: „Bynajmniej kopia zrobiona” oznacza: „kopia niezrobiona”. Dlatego napisałem abyś nie był analfabetą. :stuck_out_tongue:


Czyli pobranych ze sklepu Play nie zbackupuje?

Darmowe tak, płatne nie bo te są oflagowane aby adb je ignorował.

Na płatne jest trik, który za jakiś czas przestanie działać jak się skapną:

Sprawdzanie nazwy paczki i ścieżki (któraś zadziała, zależnie od wersji Androida):

adb shell pm list packages
adb shell pm list packages -f -3
adb shell pm list packages -f -s
adb shell dumpsys activity activities | grep mFocusedActivity
adb shell dumpsys window windows | grep mCurrentFocus

Zasysanie (w drugą stronę zamiast pull to push):

adb pull /data/app/<paczka>/base.apk "/home/mint/apk/test.apk"
adb pull /storage/self/primary/Android/obb/ "/home/mint/apk/"

*.obb to zewnętrzne zasoby. Niektóre aplikacje ich używają, często są to gry bo te przekraczają dozwolony limit wielkości pliku w sklepie.


Aha i konwersja *.ab do czystego *.tar gdybyś chciał zajrzeć do środka:

dd if=/home/mint/backup.ab bs=24 skip=1 | openssl zlib -d > backup.tar

Nazwy i ścieżki musisz dostosować pod siebie rzecz jasna. Android Debug Bridge jest także w wersji dla Windows, ale na nim muszę się mordować z gównianymi sterownikami do adb, a na Linuksie po prostu podłączam telefon, stąd przykłady na Mincie.

Witam! Niestety jest to niemożliwe .

Aplikacje przenosi, ale bez danych, tak? A jak z kopią na komputerze i przywracaniem owej?

tak, niemożliwe

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.