Samsung smartfon - wirus?


(martamu) #1

Witam, takie pytanie…

Od kilku tygodni przy używaniu Smart Menedżera pojawiają się dziwne informacje. Pamięć smartfona to 8 GB, w użyciu ok. 90%, wolnych maks. 1 GB, ale najczęściej mniej. A ostatnio bardzo często pojawia się informacja, że u użyciu jest np -717%, a wolnych jest np. 65,3 GB. Sprawdziłam menedżera aplikacji - informuje, że niektóre aplikacje zajmują wiele GB (np. AVG 133 GB, aplikacja Google 78, Lite 63), chociaż w rzeczywistości (i często tak pokazuje) to są jakieś MB.

Co to może być? Wklejam kilka zrzutów ekranu.

Smartfon Samsung Galaxy J5 r. 2015


(lordjahu) #2

Wyłącz i uruchom ponownie smartfon, być może coś się zwiesiło.


(martamu) #3

Robiłam to wielokrotnie, pojawia się znowu. Skanowałam też AVG i Avastem, niczego nie wykrywają.


(lordjahu) #4

Podaj jakie masz zainstalowane oprogramowanie - chodzi mi o zainstalowane / nie domyślne, programy. Być może zainstalowałaś jakiegoś syfa ze sklepu google.


(martamu) #5


https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.tvn.playerhd

(lordjahu) #6

Wiesz … wystarczyło wypisac listę … :slight_smile:
Apki są ok, próbowałaś może przywrócić telefon do ustawień fabrycznych ?


(martamu) #7

Dla mnie było łatwiej i szybciej skopiować bezpośrednio ze strony Google Play, bo tam są te wszystkie “moje aplikacje”, niż to przepisywać :slight_smile:
Nie przywracałam, bo zgubię wszystkie dane? Trzeba byłoby najpierw je skopiować. Ostatecznie mogę to zrobić, ale chciałam uniknąć tej zabawy :slight_smile:


(krystian3w) #8

A to aplikacja zewnętrzna czy opcja z ustawień.

Może aplikacja głupieje i pokazuje wykorzystanie ruchu sieciowego zamiast rozmiaru aplikacji chodź to dziwne by tyle GB pobrał antywirus.


#9

Olej. To tylko błąd smart managera, znany od dawna. Źle pokazuje literki. Czasami po prostu tak głupieje. Z moich samsungów wykopałam go, bo mnie tylko wkurzał :wink:


(martamu) #10

Dzięki :slight_smile: