Samsung smartfon - wirus?

(martamu) #1

Witam, takie pytanie…

Od kilku tygodni przy używaniu Smart Menedżera pojawiają się dziwne informacje. Pamięć smartfona to 8 GB, w użyciu ok. 90%, wolnych maks. 1 GB, ale najczęściej mniej. A ostatnio bardzo często pojawia się informacja, że u użyciu jest np -717%, a wolnych jest np. 65,3 GB. Sprawdziłam menedżera aplikacji - informuje, że niektóre aplikacje zajmują wiele GB (np. AVG 133 GB, aplikacja Google 78, Lite 63), chociaż w rzeczywistości (i często tak pokazuje) to są jakieś MB.

Co to może być? Wklejam kilka zrzutów ekranu.

Smartfon Samsung Galaxy J5 r. 2015

(lordjahu) #2

Wyłącz i uruchom ponownie smartfon, być może coś się zwiesiło.

(martamu) #3

Robiłam to wielokrotnie, pojawia się znowu. Skanowałam też AVG i Avastem, niczego nie wykrywają.

(lordjahu) #4

Podaj jakie masz zainstalowane oprogramowanie - chodzi mi o zainstalowane / nie domyślne, programy. Być może zainstalowałaś jakiegoś syfa ze sklepu google.

(martamu) #5

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.tvn.playerhd

(lordjahu) #6

Wiesz … wystarczyło wypisac listę … :slight_smile:
Apki są ok, próbowałaś może przywrócić telefon do ustawień fabrycznych ?

(martamu) #7

Dla mnie było łatwiej i szybciej skopiować bezpośrednio ze strony Google Play, bo tam są te wszystkie “moje aplikacje”, niż to przepisywać :slight_smile:
Nie przywracałam, bo zgubię wszystkie dane? Trzeba byłoby najpierw je skopiować. Ostatecznie mogę to zrobić, ale chciałam uniknąć tej zabawy :slight_smile:

(krystian3w) #8

A to aplikacja zewnętrzna czy opcja z ustawień.

Może aplikacja głupieje i pokazuje wykorzystanie ruchu sieciowego zamiast rozmiaru aplikacji chodź to dziwne by tyle GB pobrał antywirus.

Olej. To tylko błąd smart managera, znany od dawna. Źle pokazuje literki. Czasami po prostu tak głupieje. Z moich samsungów wykopałam go, bo mnie tylko wkurzał :wink:

(martamu) #10

Dzięki :slight_smile: