Samsung Solid: B2710 vs. C3350 - który wybrać?

Witam serdecznie,

Na chwilę obecną jestem posiadaczem Samsunga Galaxy I5800. Ogólnie jest to dosyć dobry telefon, ale jego prędkość działania i ogólna wytrzymałość pozostawia sobie wiele do życzenia. Dodatkowo smartfony już mi się trochę znudziły, a ich obsługa nie jest zbyt wygodna. Poszukuję telefonu dosyć wytrzymałego, w miarę prostego oraz z dobrą baterią. Do głowy przyszły mi dwa modele, a konkretnie B2710 oraz C3350 z serii Solid. Ten pierwszy ma trochę więcej funkcji typu odbiornik GPS, kompas i kilka innych, lecz drugi jest nieco ładniejszy, mniejszy i ogółem jakoś bardziej mi się podoba (duży plus za radio bez słuchawek).

A więc drodzy komórkomaniacy… Który z tych telefonów byście wybrali i dlaczego? Ich cena jest na chwilę obecną dosyć podobna, mają tam niby jakąś normę wytrzymałości IP-67 (widziałem testy B2710 i jestem pod wrażeniem). Wiem, że B2710 ma kilka ciekawych funkcji, których brakuje C3350, ale raczej to nie problem. Telefon ma mi służyć głównie do dzwonienia, czasami skorzystania z komunikatora typu GG czy sprawdzenia czegoś “na szybko” w necie. Zapraszam do wyrażenia własnej opinii posiadaczy oraz osób zorientowanych w temacie.

Pozdrawiam. :slight_smile:

Ja bym wziął C3350, to odświeżona i ulepszona wersja B2700 i B2710.

A ja proponuję poczytać tutaj:

http://telepolis.pl/telefony.php?id=1966

i wtedy na tej podstawie wybrać telefon;)

Tak, to już też czytałem wcześniej, ale nic konkretnego się nie dowiedziałem. Zwolennicy B2710 polecają właśnie jego, a C3350 też swój model…

Główne różnice to, że C3350 ma większy ekran (B2710 ma 2,0" , a C3350 ma 2,2"), odbiera radyjko bez anteny, głośniczek wydaje się lepszy i ładniejszy wygląd, ale za to nie ma 3G, HSDPA i kilku innych rzeczy.

B2710 jest troszkę masywniejszy, ma kompas, GPS, mapy Google, 3G, rozpoznawanie muzyki, ale jest troszkę brzydszy (choć wygląd to raczej sprawa drugorzędna). Słyszałem coś, że Soft nieco zmula (nie wiem czy to prawda) oraz są problemy z wykrywaniem tego modelu programem Samsung KIES, ale nie jest to potwierdzone.

Jak już wcześniej wspomniałem oglądałem też testy wytrzymałościowe B2710 i jestem pod dużym wrażeniem. Nie straszna mu woda, ostre upadki, a nawet przejazd po nim samochodem. Dopiero petarda go uśmierciła . :stuck_out_tongue: Słyszałem także, że oba modele mają dobrą baterię. Jak to z tym jest?

Liczę na Waszą pomoc.

Nie będziemy podejmować decyzji za Ciebie. Sam musisz odpowiedzieć na pytanie: “Co najbardziej cenię w telefonie?” i na tej podstawie wybrać swojego faworyta. Najprościej będzie jak przejdziesz się do salonów i obydwoma telefonami się pobawisz, a wtedy będziesz wiedział, który najlepiej Ci pasuje;)

Po dłuższych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że raczej zakupię B2710. Trochę bardziej mi odpowiada pod względem funkcjonalności i wydaje się bardziej “Solid”. :smiley: Cóż, poczytam jeszcze jakieś testy, porównania itd, być może wybiorę się do jakiegoś salonu przy okazji i zobaczę. Tymczasem dzięki za pomoc. Jakbym dokonał zakupu to dam znać. :wink:

Pozdrawiam.

Ja jestem posiadaczem B2710 i przyznam że lepszego telefonu puki co nie miałem. Ja cenię w nim:

  • dobrą baterię

  • wytrzymałość

  • dobry zasięg

  • dobry soft

  • ergonomia

No ale najlepiej mieć oba modele i wtedy podjąć decyzję. Ja nie posiadałem tego C3350 w ręku więc nic nie mogę powiedzieć.

Pozdrawiam

Od tego jesteśmy;)

Od kilku lat kupuje tylko “pancerniki” z racji pracy w terenie w każdych warunkach pogodowych. B2710 sprawdził się idealnie podobnie jak wcześniej B2700. Telefon “latał”, lądował w śniegu i kałużach, pracował w deszczu i nie zawiódł, jeśli szukasz tel. do pracy w terenie to naprawdę dobry wybór.

Przeglądając oferty z Solidami na allegro natknąłem się na tego typu aukcję: http://allegro.pl/nowy-samsung-b2100-so … 44551.html Mam pytanie. Czy to są oryginalne telefony marki Samsung czy jakieś nędzne podróbki? Bo z tego co widzę wysyłka jest z Chin (Makau). Na zdjęciach również zamazany (jakby paintem) został napis “Samsung”. Czy jest tu jakiś kruczek? Czy można śmiało skorzystać? :slight_smile:

Odradzałbym. Lepiej to:

http://allegro.pl/nowy-samsung-b2100-so … 57663.html

Warto zauważyć że w komentarzach można zobaczyć że ktoś już kupił te samsungi z Chin i można się ich zapytać czy to podróbka czy nie