Samsung sync master 2333hd + głośniki do tunera


(Sohorr) #1

Witam. Moje pytanie jest następujące:

Czy jest możliwość podłączenia głośników do monitora w ten sposób, aby odtwarzały one dźwięk w czasie oglądania telewizji? Jeżeli tak, to prosiłbym o dokładną instrukcję, jak to zrobić.

Dzięki


(Dimatheus) #2

Hej,

Tak, jest możliwe. :slight_smile: Z tego, co wyczytałem w specyfikacji, model jest wyposażony w złącza Scart, czyli potocznie Eurozłącze. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że złączem tym dźwięk i obraz wychodzący transmitowany jest cały czas, podczas gdy dane przychodzące są przyjmowane tylko w trybie Ex lub AV. Najlepiej więc albo kupić, albo samemu zrobić odpowiednią przejściówkę. Poniżej załączam schemat poglądowy. :slight_smile:

qkflvf8m92xy0omqkgx9.png

Poszczególne elementy w złączy Scart to:

1 (czerwony) - wyjście audio kanału prawego,

3 (niebieski) - wyjście audio kanału lewego,

4 (zielony) - masa sygnału audio.

9dn6npvxe22uepxym2e.png

Powyższe złącze łączysz z małym lub dużym (kwestia uznania) jack'em stereo żeńskim, w następującym układzie:

:arrow: 1 ze Scart z P na Jack'u,

:arrow: 3 ze Scart z L na Jack'u,

:arrow: 4 ze Scart z GRD na Jack'u.

I wszystko powinno działać, jak należy - przy oglądaniu telewizji w kolumnach powinien pojawić się dźwięk. :slight_smile:

Oczywiście, jeśli nie czujesz się na siłach, by bawić się lutownicą i kabelkami, możesz kupić na przykład na Allegro Kabel dwukierunkowy EURO - CHINCH, złączyć chinch'e wyjściowe sygnału audio za pomocą redukcji Jack - 2xRCA i efekt dokładnie taki sam. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus