Samsung Syncmaster 2233 - Miganie i przesuwanie obrazu a potem czarny ekran

Witam Wczoraj wieczorem monitor zaczął szaleć. Ekran zaczął drgać, przesuwać się a potem kompletnie zgasł. Teraz po 2-krotnym przyciśnięciu power na chwile się załącza i wszystko niby jest OK ale po chwili gaśnie (2-3s). Czy jest sens w ogóle oddawać go do naprawy? Co może być przyczyną?

 

Dzięki temu, że po przyciśnięciu power 2x mam chwilowy obraz, udało mi się zainstalować teamviewer. Czyli mogę mieć obraz z komputera na laptopie bo jednak sporo tam ważnych rzeczy mi zostało. Teraz bardzo ciekawa sprawa, jeżeli inicjuję jakąś aplikację to monitor sam się włącza bez używania przycisku. Przykładowo z poziomu laptopa włączam przeglądarkę na PC i wtedy monitor się zapala, na 2 sekundy ale jednak.

 

Karta graficzna oraz okablowanie są sprawne ponieważ:

-sprawdzałem na drugim komplecie kabli

-podłączałem laptopa pod monitor i ten sam problem

Witaj, 

A sam monitor sprawdzałeś, próbowałeś podłączyć inny ? :slight_smile:

Nie mam pod ręką niestety innego. Ale to i tak nic by nie wyjaśniło bo odłączyłem kable od PC, podłączyłem do laptopa i monitor pokazuje obraz z lapka przez 2 sekundy tak jak na PC.

Po dokładnych oględzinach okazało się, że ukruszona jest taśma od tej mniejszej płytki.(jest tam wtyczka na kable analogowo-cyfrowe) Pierwsze co będę robił to wymiana tego elementu chociaż po przeczytaniu setek tematów na temat takich problemów pewnie będzie to wina którejś ze świetlówek.

 

Gdzie dostać taką taśmę i jaka jest jej poprawna nazwa?

5657932700_1457020493_thumb.jpg

6306239200_1457020491_thumb.jpg