Samsung T220HD - problem z włączaniem i przełączaniem trybów

Witam,

Praca monitora w trybie DVI bez zastrzeżeń, jednak gdy monitor wyłączę i próbuję włączyć ponownie, lub gdy przechodzi w stan uśpienia, lub gdy właczam tryb TV i chcę wrócić z powrotem do trybu komputera, monitor nie odpowiada. Wyswietla sie tylko czarny ekran i włacznik zaczyna migać.

Próbowałem juz róznych wersji sterowników do karty graficznej (Radeon 9600 Pro 256MB) - od producenta i Radeon Omega Drivers, jak tez do samego monitora - bez skutku.

Na innych forach przeczytałem, że powodem może być brak dostosowania częstotliwości z 50 na 60Hz (przy przechodzeniu z trybu TV na tryb DVI), ale u mnie nie wlacza sie tez po zwykłym wyłaczeniu…

A może zna ktoś jakiś program do regulacji czestotliwosci badz do jej ustalania przy zmianie trybów - jeśli ktoś spotkał się z takim problemem - bardzo proszę o pomoc

Może to rozwiąże twój problem

http://www.samsung.com/pl/support/downl … u=download

Dzieki, to też próbowałem - nie pomaga…

Sprawdź czy kabel łączący monitor z komputerem się nie poluzował lub nie jest uszkodzony. Pozdrawiam

Czy ktoś sobie poradził z tym problemem?

Problem zniknął po zmianie kabla z DVI na D-Sub. No ale niestety jakość cyfrowa utracona :-/

Trochę to bez sensu, bo używałem ten monitor przez rok na kablu DVI i wszystko było ok, natomiast po formacie systemu zaczęły się problemy… Musi być jakieś rozwiązanie o którym nie wiemy :confused: