Samsung U700 Nie działają klawisze dotykowe. Naprawa?

Sprawa ma się tak, z 8 miesięcy temu kupiłem w salonie Plusa nowy telefon, Samsung U700, już od samego początku, po zdjęciu simlock’a, ponieważ chciałem go użytkować w sieci PLAY, zachowywał się zgoła odmiennie, problemy z softem z tego co wywnioskowałem- miejscami zamiast polskiego języka był inny, czeski, angielski, węgierski. Ale mniejsza o to…

…sprawę języków mogłem jakoś przeboleć, ale gdy w pewnym momencie klawisze dotykowe odmówiły całkowicie posłuszeństwa nie dało się już nie klnąc na ten telefon. Zero reakcji na żaden dotyk, co za tym idzie telefon bezużyteczny.

Odstawiłem go w kąt, aż kilka dni temu, znalazłem na ulicy telefon… Samsung U700, srebrny, bez baterii, lekko porysowany. Przyszedłem do domu, włożyłem baterię z mojego, starego, niestety ten znaleziony ma coś chyba z wyświetlaczem… dziwne plami, itp, włącza się, ale nie ma obrazu.

Stąd moje docelowe pytanie [pod długim wstępie ;)]. Czy da się wymienić z tego znalezionego telefonu daną część, żeby w tym moim starym zadziałały klawisze dotykowe? Oczywiście w tamtym klawisze działają.

Jestem laikiem w tych sprawach, coś tam kiedyś oczywiście słyszałem na temat taśm i innych podobnych rzeczach, ale co dokładnie poczynić, nie wiem?

Dałbym radę to samemu wykonać, zważywszy, że nie mam dwóch lewych rąk i w dodatku jednej krótszej? Prosiłbym Was o pomoc w ewentualnej podpowiedzi jak miałby przebiegać ta “operacja”.

Z góry dziękuję, pozdrawiam, Michał.

Musisz znaleźć manuala serwisowego jak rozkręcić ten telefon i zaopatrzyć się w odpowiednie śrubokręty.

W manualu powinno być wszystko napisane z rysunkami.

Jeśli nie spadł ci ten telefon ani nim nie rzucałeś to zapewne masz popsuty soft i nie musiałbyś rozkręcać telefonu.

Jesteś pewien, że to wina właśnie softa? Nie działające klawisze nie mają nic wspólnego z techniką?

A i jeszcze jedno pytanie, jak mam kabel, oprogramowanie itp. to jestem w stanie wgrać samemu soft’a na swoim komputerze?

Nie raczej nie ma czegoś takiego jak Sony Ericsson Update Service(Aktualizacja fona) dla Samsunga i zwykły kabel nie wystarczy.

Z tego co napisałeś to wina softu a konkretniej zdjęcia simlocka. A i po zainstalowaniu nowego softa może wrócić simlock.

Nie prawda.Jeżeli nie masz pojęcia to nie wprowadzaj w błąd innych. Akurat do u700 można wgrać softa w domu , mając tylko kabel usb i ściągnętego z internetu softa.Służy do tego program Multiloader. WWszystko to można znaleźć na tej stronie http://samsung-mobile.pl/firmwares-11/

A klawisze nie działają bo prawdopodobnie poszła taśma.Uwaga!Są dwa rodzaje : do u700 i u700b (krótsza).Jeżeli masz u700b a założysz zwykłą taśme u700 (np.z allegro ,z bocznymi mocowaniami do lutowania-u700b ich nie ma)to telefon będzie działał bez dotyku,czyli praktycznie nie będzie nadawał sie do użytku.