Samsung ultrabook NP350U3C nie wykrywa dysku

Czesc.

Posiadam laptopa Samsung ultrabook NP350U3C, w ktorym zaszla potrzeba wymiany dysku.

Wczesniej byla wylaczona opcja w bios secure i smart boot (czy jakos tak).

Na nowym dysku zainstalowalem Windows 7. System zainstalowal sie z pendrive poprawnie, lecz wymagal, aby ow pendrive byl caly czas podpiety pod laptopa, inaczej nie chcial botowac. Wobec tego przywrocilem smart boot na default korzystajac z narzedzia zarzadzania biosem z poziomu windowsa7 (ze strony samsunga). Od tamtej pory po restarcie lap nie znajduje dysku, nie wykrywa go w ogole, rowniez pendrive’a. Dysk jest z przestrzenia SDD laczony (nie znam sie), jest chyba 25 GB SSD.

Podpialem hdd pod inny komputer i zainstalowalem Windows 8 w nadzei, ze teraz moze cos sie ruszy, niestety nic to nie dalo. Jest efekt tzw infinity boot. Do biosu przez F2 nie moge wejsc, mimo ze widac info F2 - BIOS, klawiatura nie reaguje. Da sie cos zrobic, czy laptop “uceglony”?

Miałem podobną akcję z moim 530U3B. Nie można było wejść do BIOS-u przez F2, jeżeli był podłączony dysk, z którego się nie da wystartować. Naprawiło się (nieco) po aktualizacji BIOS-u - pokazuje komunikat teraz, że “Missing operating system”, a bez aktualizacji po prostu wisiał.

 

Problem u mnie polegał na tym, że instalator Windows nie za bardzo radził sobie z tym dodatkowym dyskiem pseudo-SSD, który jest w laptopie - traktował go jak dysk, z którego ma startować system i to na nim umieszczał pliki startowe, a faktycznie komputer próbował startować z normalnego dysku, na którym nie było plików startowych (bo zostały umieszczone na tym pseudo-SSD).

 

Możesz przejrzeć moją instrukcję dla mojego laptopa i spróbować zrobić podobnie z nią: http://www.dobreprogramy.pl/mktos/Prosta-instrukcja-jak-zainstalowac-Windows-na-Samsungu-530U3B,47713.html

 

Dzieki, ale u mnie jest o wiele gorsza sytuacja. Po odpaleniu wyskakuje mi ekeran z “Boot Menu” “App Menu” w ktorych jest pusto, mimo, ze podlacze botowalne USB czy to z w7 czy w8, czy inny stary hdd bez ssd. Nie widzi zadnych napedow. A na F2 oczywiscie nie reaguje, chociaz przez chwile widac na dole ekranu F2 BIOS. Niestety ten model ma UEFI. A Twoja instrukcja bylaby pomocna jakbym mogl dostac sie do biosu, glowny problem w tym ze nie mam pojecia jak to zrobic jak podczas botowania klawiatura nie dziala, tylko dopiero w bootmenu? Gdzies na zagranicznym forum ktos podal za rozwiazanie problemu kompletne usuniecie partycji, zeby bylo pusto. Nie skutkuje. :frowning: Rozpacz. 

Zauwazylem jeszcze cos takiego, ze po wlaczeniu lapa po sekundzie pracy sie wylacza i odpala automatycznie ponownie. Wtedy ukazuje mi sie ekran boot menu, gdzie sa wspomiane wyzej 2 zakladki (boot menu/app menu). Jest w nich pusto, ale tabulatorem moge przelaczac sie pomiedzy nimi. I to wszystko.