Samsung Wave czy telefon z Androidem - co wybrać?


(Piotreks) #1

Witajcie

Wkrótce będę przechodził do nowej sieci (PLAY) i muszę wybrać model telefonu komórkowego. Nie mam gigantycznych wymagań - chciałbym, by mógł robił w miarę przyzwoite zdjęcia, muzyka na nim dobrze grała, by głośno że tak powiem dzwonił (w sensie jak ktoś będzie dzwonił to żeby można było ustawić bardzo głośny ten dzwonek), oraz żeby SMSy się fajnie pisało. No i oczywiście internet :smiley:

Na dzień dzisiejszy mam dylemat między Samsungiem Wave`m a jakimś telefonem z Androidem (Motorola Flipout, HTC Wildfire, Samsung i5700 Galaxy oraz LG GT540). Wave jak wiadomo jest oparty na BadaOS, który jest platformą dosyć mało przyszłościową i myślę, że wkrótce zakończy swój żywioł. I mam takie dziwne wrażenie patrząc po menu tego telefonu, że się mi szybko znudzi. I oczywiście odpadłby szybko gdyby nie jego ekstra parametry jak na tą cenę (mmmm, AMOLED :smiley: ). I teraz tak naprawdę to mam dylemat. Dodatkowo przeciw Wave Samsungowi jest taka, że kosztuje on 500 zł, podczas gdy telefony podane z Andkiem są do max. 100 zł.

Gdybyście wybierali to co byście wzięli - Wave czy telefon z Androidem?


(Jas162) #2

Ja bym brał z Andkiem. Sam mam i5700 z andkiem 2.1 od leshak' a a teraz czekam na 2.2.


(Zbychdb) #3

Mam od 2 miesięcy Samsunga Wave, rewelacja! A jeżeli chodzi o system Bada to poczytaj trochę w sieci a szybko zmienisz zdanie.


(folusek) #4

mam również samsunga wave 8500 od miesiąca i naprawdę rewelka szybkości i dotyku a ekran no cóż super amoled naprawdę daje :slight_smile: bada jest przyjaznym systemem z dnia na dzień aplikacje rosną w apps samsung także android jest dobry :lol:

wybór należy do ciebie :stuck_out_tongue:

zajrzyj tu i poczytaj:

http://bada-os.info/

http://samsungbada.pl/


(Piotreks) #5

Ale pytanie brzmi czy opłaca się płacić za telefon ~500 zł (Wave) czy poprostu lepiej kupić telefon za "złotówkę" z Androidem (takie jak w nawiasie)? Czy on jest taki wyjątkowy, oprócz tego AMOLEDA?


(Wojtek5) #6

Witaj

Wszystko się zgadza telefon za złotówkę tylko, że miesięczny abonamęnt minimum za 100 złotych, i kajdany na ręce na trzy lata. Trzy lata masz z głowy.

Ja też się wacham pomiędzy Samsung Wave, Avilą, a Samsung Galexy i 5800 i chyba wybiorę to ostatnie. W tym telefonie zrobiono duże postępy jeśli chodzi o ekran dotyowy. I jest Android 2.1.Ja prawdopodobnie zostanę w sieci Era i z tego co się oriętuję biędzię mnie to kosztowało około 250 złotych w Salonie przy abonamęcie 69 złotych miesięcznie na trzy lata. Pamiętaj nigdy nie dostaniesz telefonu za złotówkę bez UKRYTYCH kosztów.

_ Pozdrawiam _


(Piotreks) #7

Więc tak ...

Trochę poczytałem, pomyślałem i muszę podjąc decyzję między Samsungiem Wave a LG GT540. Czytam różne opinie na temat tych telefonów i jak wiadomo : najlepsze bebechy - Samsung, przerwa jak z Warszawy do Krakowa i dopiero LG :D, co do systemu to tutaj LG przoduje :/.

Czytałem na temat Wave i Samsunga Apps, że np. za to by dioda LED się podświetlała to życzą sobie 8 zł :confused:

Bardzo wielki orzech do zgryzienia - piękny, za to z "brzydkim" systemem i drogi Wave, czy też low-endowy Androidek a`la LG :D?

P.S. A jak jest z przeglądarką w Wvie, bo z tego co czytam to jest ona strasznie negatywnie opisywana. I jest możliwość wgrania np. Opery Mobile czy cóś takiego?


(folusek) #8

źle jesteś poinformowany bo ja mam jakoś za darmo aplikację do latarki i to prosto z apps samsunga sprawdz sam najlepiej jakie są aplikacje za darmo :slight_smile:

np: darmowa latarka :

-VFlashOn http://www.samsungapps.com/topApps/topA ... 4&listYN=Y

-Magic Torch http://www.samsungapps.com/topApps/topA ... 3&listYN=Y

na dzień dzisiejszy darmowych aplikacji jest 954 do s8500

tutaj sobie zajrzyj :slight_smile:

http://www.samsungapps.com/topApps/topA ... perPage=12