Samsung Wave opinie

co myślicie? konkurencja dla iphone?

dla mnie plusy:

kamera z filmami HD

ekran amoled i miliony kolorów [chciałbym to zobaczyć na żywo]. na jakąś wystawkę do salonu muszę się wybrać

synchronizacja z facebookiem i innymi tego rodzaju portalami

grafika w grach [na Youtube można zobaczyć]

tv out

linux

minus:

na razie nowy system z małą ilością dodatkowych aplikacji

samsung [czy możliwa taka zmiana?]

wygląda tragicznie - i to już na dzień dobry

twoje oko i tak nie będzie w stanie zobaczyć tylu kolorów…to typowy chwyt marketingowy tak samo jak z MpX w aparatach…niewielu wie że w 90 % do użytku prywatnego wystarczy tylko 4 MpX a to już i tak na wyrost. Tak samo z kolorami w wyświetlaczach. Dużo więcej zależy np. od kontrastu (np. czy kolor czarny jest CZARNY CZY jak w wielu telefonach SZARY…

no właśnie też miałem wątpliwości, ale sam nie wiem co sądzić

ten amoled z tego co kojarze kontrast ma good

no oby bo kontrast to ważna rzecz porównaj sobie np. tutaj-obydwa telefony wyświetlają po tyle samo kolorów a jakie różnice…

![22_Nokia_5310 _por wnanie_ekranu_z_telefonem_Nokia_N73.jpg](http://s.blomedia.pl/komorkomania.pl/1483/22_Nokia_5310 _por wnanie_ekranu_z_telefonem_Nokia_N73.jpg)

dzięki za porównanie… a spr czy nie była przyciemniona ta nokia n73? czy ona już tak ma.

Telefon używam już jakiś czas, i jestem w stanie co nieco o nim powiedzieć w przeciwieństwie do większości osób, które pisały przede mną.

Zacznijmy od ekranu, bo on budził największe kontrowersje dla użytkownika blackberrystorm. Według mnie ten telefon ma najlepszy wyświetlacz jaki do tej pory pojawił się w telefonie komórkowym. Niesamowita jest głębia kolorów… no po prostu miodzio! Mam porównanie z iphonem 3gs i różnica na prawdę jest duża.

Odtwarzacz muzyki też jest bardzo dobry. Mnie podoba się również sposób pogrupowania piosenek według: list odtwarzania, albumów, artystów, rodzai… Wave może z powodzeniem zastąpić najwyższej klasy odtwarzacze mp3 i mp4.

Z tego co widziałem czytając po innych forach na Samsungu ciąży “klątwa” poprzednich telefonów jak Corby, czy Avila. Wave ma proc. 1GHz i w przeciwieństwie do tamtych działa płynnie , a do tego panel dotykowy jest wykonany w technologii pojemnościowej (tak jak iphone).

Bardzo zaskoczył mnie czas pracy na baterii. Zanim kupiłem ten telefon zastanawiałem się jeszcze nad HTC Desire. W nim bateria trzyma 1 dzień. W Wavie (z wyłączonym bluetooh i Wi-fi) przy normalnym używaniu (tak żeby czasem zadzwonić lub pisać smsy) trzyma ok. 3-4 dni!

Co do nowego systemu bada nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko działa prawidłowo, a na samsung apps jest coraz więcej aplikacji, które są w większości darmowe (jeśli chodzi o aplikacje java również działają).

Jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem, bo bardzo podoba mi się telefon i gorąco polecam go każdemu!

Witam pomóżcie mi proszę. Zastanawiam się nad kupnem telefonu między Samsung Wave a Nokia C6-01. Mam sentyment do Nokii ale boje się, że okażę się kolejną porażką Nokii. Co byście mi doradzili??

ja osobiście wybrałbym Samsunga Wave, głównie z powodu ekranu i zastosowanej technologii super amoled.

Przekątna 3,3 cala, rozdzielczość 480 x 800 pikseli i 16 mln kolorów, mówi samo za siebie.

Obecnie ten model telefonu jest dość popularny.

Sporo ciekawy promocji się z nim pojawiło na rynku m.in. w Orange w planach optymalnych, Erze, Play więc jest w czym wybierać.

Na allegro, pewnie też kilka dobrych okazji się trafi.

Polecam Wave jest taki… płynniejszy i ładniejszy. Robi dobre zdjęcia!

:slight_smile:

Byłby fajny, gdyby miał androida. :slight_smile:

tak ale gdyby mial androida by kosztowal z 2 tyle … :stuck_out_tongue:

z tego co czytam Samsung Wave rzeczywiście jest dobry.

Tylko jak dla mnie troszkę zaporowa jest cena tego telefonu.

Ile by wyszło gdyby się go wzięło w planach optymalnych o których wspominacie?

cena zaporowa ? spojrz na inne telefony o takiej specyfikacji to szybko zmienisz zdanie :wink: mozna go Nowego dorwac ponizej tysiaca to chyba dobra a nwet bardzo dobra cena i jest ona niska dlatego ze system nowy wiec i cena nie jest zaporowa :wink:

jak patrzę na allegro to taki telefon kosztuje od 1200 do 1500zł w zależności od sprzedawcy.

Dla mnie, szczerze mówiąc jest to za duży wydatek i trochę zaporowa cena.

Dlatego też bardziej odpowiadają mi oferty operatorów komórkowych, gdzie mogę go jakby wziąć na raty.

Jak to jest np. w przypadku planów optymalnych Orange.

Właśnie, jak to by tam szczegółowo wyglądało z tym telefonem? Ktoś już może brał tego Samsunga i wie?

ja jak juz to bralbym go w play mixtura 40 x 30 zl za 749 zl :wink:

albo abonament za 59zł (w tym 350 minut do wszystkich sieci i nielimitowane rozmowy do Play) i telefon za 449zł

Lepszej oferty chyba nie ma.

to w Play też go oferują?

Z tego co piszecie widzę, że można mieć S8500 Wave w trochę niższej cenie, ale nadal

trochę grosza na początek trzeba wydać niestety np. te wspomniane wyżej 449zł w Play.

Chyba jednak bardziej ciekawsza jest opcja z telefonem za 1PLN w Planach Optymalnych.

w Play jest rowniez w ofercie long w tej samej cenie 59 zl i wtedy Wave kosztuje 249 zl,mniej minut bo 170 ale tel za nizsza cene,jesli dobrze pamietam to jeszcze dodaja rozmowy w Play za free na pol roku,chodzilem po salonach dosc dlugo i to jest najlepsza oferta raczej.W orange za przejscie do nich zapronowano mi promocyjna i zachecajaca cene 860 zl … zal .Jest jeden problem tylko,jest takie zainteresowanie tym modelem ze braklo w magazynach :stuck_out_tongue: wiec musze poczekac na te zabawke

Wszystko o Samsung WAVE: http://samsung-wave.pl/