Samsung Wave vs SE Xperia X1 vs SE Xperia x10 mini (pro)

Witam. Mam do wyboru te telefony. Który z nich jest najlepszy i pod jakim względem. Czego wymagam od telefonu? Wszystkiego po trochę. Żeby był w miarę dobry ( a w niektórych “sprawach” bardzo dobry) we wszystkim. (muzyka, filmy, dzwonienie, bateria, aparat, dotyk, prace biurowe itp., gry)

Od paru tygodni mam Xperie mini pro to co mogę powiedzieć to, że tylna obudowa niestety trochę skrzypi gdy ma się telefon w rękach, inną rzeczą jest bardzo szybko rozładowująca się bateria, jeśli często używasz telefon to praktycznie codziennie ładowanie. Dotykowy całkiem dobrze działa.

Pojemnościowy? Ekran nie za mały lub nie za gruby?

Samej pamięci masz ok. 70MB do tego standardowo jest karta 2GB. Jest dość gruby przez co jest troche denerwujące, że widać go w kieszeniach od spodni, ekran, wiadomo, że jak na dotykowy to mógłby być troszkę większy, ale nie jest źle.

Dzięki za info. Może wypowie się ktoś na temat Samsung Wave albo o Xperii x1?

Xperia X1 - Windows Mobile - system powoli odchodzący w przeszłość chociaż bardzo podatny na modyfikacje oraz dający sporą kontrolę nad sprzętem, nie najlepszy procesor - Qualcomm MSM7200A 528 MHz - średni do filmów, do edycji dokumentów Office bardzo dobry - wbudowany MS Office Mobile, gry na WM są, można też próbować emulatorów innych platform - kwestia tylko czy procesor to uciągnie, bardzo dobra rozdzielczość ekranu - WVGA 800x480 pikseli

Xperia X10 mini pro - Android - bardzo fajny system ale jak dla mnie tu trochę stłamszony. Maleńki ekranik o rozdzielczości zaledwie 240x320 pikseli, moim zdaniem do Androida to zdecydowanie za mało. Poza tym olewające podejście SE do aktualizacji systemu i wsparcia dla sprzętu jak dla mnie gubi to urządzenie - łaskawie dali 2.1 i na tym koniec. Jak chcesz nowszy system to kup nowe urządzenie. Custom ROMy też z tego co widzę niedopracowane. W nowszych grach nie da rady - mała rozdzielczość i średni układ graficzny.

Wave - Bada OS - nie znam tego systemu, ale widziałem go u znajomego, chodził szybko, w tamtejszym Markecie jest już jakiś tam wybór - choć do Android Marketu czy bazy programów na Windows Mobile to mu jeszcze daleko. Kolejny plus to ekran Super AMOLED - bardzo mocne, soczyste kolory, najmocniejszy procesor z wymienionych urządzeń - 1 GHz bez problemu uciągnie filmy (nawet w HD 720p) i gry które są na Bada (nie wiem jaka jest ich ilość). No i metalowa obudowa - wygląda ładnie i sprawia wrażenie solidnego. Nie wiem jak z edycją plików Office.

Żaden z w.w. urządzeń nie będzie ci trzymał długo na baterii - przygotuj się na co najmniej codzienne ładowanie baterii.

Z wymienionych urządzeń rozważałbym Xperię X1 i Wave - X10 Mini jak dla mnie ma za mały ekran, by wygodnie jej używać i do tego brak wsparcia producenta. Skłaniałbym się jednak ku Wave ze względu na znacznie lepszy hardware. Baza programów na Bada ciągle się rozwija i daje nadzieje na to że ten OS stanie do walki z największymi.

Jedyne co mnie martwi to ten office do Bada.

No jednak coś jest: http://www.samsungapps.com/topApps/topA … 10#comment

Tylko dość drogie - 6 funtów.

Można powiedzieć, że te samsung apps nie jest takie super ubogie, bo wszystkich aplikacji jest 5100 (jak na razie) na angielskiej wersji,a 3700 na polskiej.

mógłbyś opisać jaki model wave cie interesuje bo jest ich pare :

-s8500

-s8530 II

-5330

-7230

-5250

-5750

obecnie używam samsunga wave s8500 z 1Ghz procesorem ekranem super amoled , według mnie jest naprawdę godny uwagi , brak zawieszek, szybki, ekran miodzio, muzyka również , bateria mnie trzyma 3-4 dni przy średnim używaniu , wifi w standardzie n :slight_smile: ekran szybko reaguje na dotyk , aplikacji i gier jest z dnia na dzień coraz więcej także każdy coś znajdzie dla siebie :slight_smile:

zajrzyj tu jesli chodzi ci o Wavy …

http://bada-os.info/

http://samsung-wave.pl/

http://samsungbada.pl/

Mam na myśli samsung wave s8500. Jeszcze jedno pytanie. Myslicie, że Wave jest lepszy od Iphone 3G i iphone 3GS?