Samsung WIFI wiesza się

Witam, od dwóch tygodni korzystam z laptopa samsunga http://www.ceneo.pl/14375686. Od samego początku mam problem z wifi. Mam routera D-LINK DI-524.

Jak używam wifi w pokoju gdzie jest router, jest wszystko ok. Natomiast już w innym pomieszczeniu wiesza się. Dopiero odłączenie i połączenie ponowne z routerem załatwia sprawę. Wiesza się przede wszystkim w momencie update windowsa oraz filmach i czasem przy przeglądaniu stron www. Dodam, że mam też ASUSA K51AC - i tu żadnych problemów nie mam nawet w innych pomieszczeniach, filmy chodzą płynnie, update też bez zakłóceń się ściąga. Gdzieś czytałem, że ten samsung może mieć problemy z wifi, ale nigdzie nie mogę znaleźć jak ten problem obejść i od czego się zabrać? W zestawie laptopa nie znalazłem żadnych sterowników tylko płytka “system recovery”. Za wszelką pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam :wink:

Zaktualizuj sobie firmware w routerze i ponownie go skonfiguruj. Zapewne masz starą wersję softu i stąd problemy.

Ja bym wymienił tego starocia. Zauważyłem że w większości przypadków już po dłuższym czasie użytkowania spowalniają itd. wogóle dziwne rzeczy czasem sie dzieją. Identyczne szopki zauważyłem w “tanich” Linksysach. Poza tym nie wiem jakiej prędkości masz internet ale ten model nie będzie ci w stanie przełożyć sygnału powyżej 16Mb/s z sygnału internetowego. Polecam coś w standardzie N (300Mb/s).

Wiek routera nie ma nic do rzeczy. O ile jest sprawny to może służyć jeszcze długo. Podejrzewam, że to kwestia odpowiedniej konfiguracji i aktualizacji oprogramowania, które pewnie nigdy nie było w tym przypadku aktualizowane. Router wymienia się jeśli przestaje działać, bądź jeśli wiadomo, że z powodu routera są problemy, a nie z powodu jakiegoś innego elementu.

Dzięki za porady. Zacznę od firmware, bo router rzeczywiście nie miał robionej aktualizacji oprogramowania. I tu pytanie mam, czy mogę ściągnąć najpierw sobie na kompa, a potem podłączyć router do kompa i zaktualizować, czy lepiej, żeby zrobić to online (mam tylko jeden kabelek)?

Internet mam 4 Mb/s, więc chyba mój d-link powinien dać radę. Hipotetycznie zmiana routera np. na http://allegro.pl/tp-link-tl-wr1043nd-r … 99068.html dużo mogłaby w moim przypadku zmienić?

Czy po aktualizacji oprogramowania będę musiał jeszcze raz skonfigurować routera?

Nie można robić aktualizacji jeżeli router jest online. Należy odłączyć go od internetu. Następnie podłączyć się kablem rj-45 z jednej strony do portu nr 1 na routerze z drugiej do karty sieciowej komputera. Logujemy się na router i aktualizujemy go poprzez jego stronę konfiguracyjną i odpowiednie zakładki. Po aktualizacji router powinien zresetować się do ustawień fabrycznych i należy go ponownie konfigurować dla swojej sieci.

Niestety po podłączenie kabelka i odłączeniu internetu nie ładuje mi się strona do aktualizacji http://192.168.0.1. Czym to może być spowodowane? Czy jest jakaś możliwość zachowania ustawień routera, tak aby po aktualizacji nie trzeba było wszystkiego od nowa ustawiać?

Można zapisać obecne ustawienia do pliku i potem je z tego pliku przywrócić. Nie wiadomo jednak czy ustawienia te będą działały prawidłowo po zmianie oprogramowania. Korzystniej jest więc wprowadzić wszystkie ustawienia od nowa. Nie chce ładować się strona, być może pomyliłeś porty i wpiąłeś kabel sieciowy w port wan zamiast w port oznaczony 1. Druga ewentualność - sprawdź ustawienia IP w komputerze oraz IP routera. Wszystko można sprawdzić uruchamiając cmd i dalej wpisz ipconfig /all

Troszkę inaczej; NIE należy go odłączać od internetu- reszta jak kolega napisał wcześniej.