Samung galaxy 3 -błędna ekspertyza w serwisie

Oni zawsze tak piszą #-o Na logikę, czy wgranie nowego softu to dwa tysiące złotych??

Teraz musisz sprawę odkręcać u Samsunga, bądź samemu wgrać nowy soft i żyć bez gwarancji.

a na 1000 % wgrywałeś oryginalny soft A nie z rootem np??

Tylko u nas są takie standardy czy na zachodzie też? Bo jakoś nie wyobrażam sobie żeby w cywilizowanym kraju serwis zażądał 2.5tys zł za wgranie oprogramowania, ba nawet gdyby wymienili nand to i tak był by to ułamek tej kwoty.

Proponowałbym wgrać jakiś działający soft żeby pokazać że nie doszło do uszkodzenia sprzętu i “rozreklamować” firmę CCS i Samsung w internecie.

Sadaj72 no ja raz naprawiałem w Anglii telefon w sieci Vodafone, za zmianę oprogramowania zażądali 300 funtów, a sam telefon kosztował 72funty nowy w Vodafone z doładowaniem 10funtów :smiley:

Są serwisy i serwisy… ale CCS to nadzwyczajna niedojda i chłam :slight_smile:

Szczepaniak przeciez w pierwszym poście jest napisane, że telefon zdechł przy aktualizacji przez Wi-fi.

powtarzam raz jeszcze NIC nie wgrywałem na BOGA nie znam sie na tym to jest nowy tel a wiec poco miałem cokolwiek modyfikować,jeśli tak by było to nie robił bym z siebie idioty i nie pisał na forach prosząc o pomoc i tym bardziej wysyłał do serwisu a potem udawał,ze nic nie r o b i l e m!!

Ja bym pisał do samego samsunga. Przecież po to ten market google tam jest żeby z niego sobie ściągać co się podoba. Nie musisz posiadać wiedzy do czego dany program służy i że ingeruje on w system (choć moim zdaniem nie powinno mieć to wpływu na gwarancje) Tylko że często jest zapis w kartach gwarancyjnych że producent nie odpowiada za zewnętrzne aplikacje i na upartego (czego Tobie nie życzę) tym się może Samsung zasłaniać, że telefon jest po modyfikacjach (nakładka ze sklepu Google) Samsung za działanie takich nakładek w końcu nie odpowiada.

Ja bym gadał z Samsungiem. Mam bardzo dobre zdanie o ich podejściu do klienta. Nie jest to często występujące ‘kup&spier…’. Mi np. uwierzyli na słowo w uszkodzony toner do drukarki i wysłali nowy- musiałem tylko skan karty gwarancyjnej przesłać i miałem za 2 dni kurierem (gdzie sklep chciał, żeby odesłać im drukarkę ze wszystkim na własny koszt i czekać 2, czy 3 tygodnie).

A za ostrzeżenie o CCS (i tym gdzie wysyła Euro) dzięki, zapamiętam sobie i przekażę znajomym.

nie wiem czemu serwis odmawia naprawy??przecież oni dostają kase od samsunga za każda sztuke,chyba że euro kupuje telefony od jakiś pośredników .Pracuje w komisie i czasem wysyłam telefon z przetarta klapką z tyłu do Regenersis,to oni czesto zakładają nowa,raz w e52 wymienili cała obudowe

dla mnie to śmiech na sali żeby nie naprawić z powodu wgrania nakladki :o to moze najlepiej nie wgrywac żadnej tapety ani muzyki bo to tez może mieć wplyw na oryginalny system …

na pisz o tym tutaj http://forum.android.com.pl/f548/ maja duże doświadczenia w tych sprawach :slight_smile:

Masz “system status: custom” i najprawdopodobniej na podstawie tego komunikatu (a nie ikonek) cofnięto gwarancję. Wgraj Odinem oficjalny ponownie soft i będziesz miał “system status: official” wtedy powinno przejść wszystkie testy.

@wajdzik

Ale on wgrywał oryginalny tylko miał nakładke na ikonki która ingerowała w system najwidoczniej i tego się czepiają

Nie ma launcherów ingerujących w system, po drugie program ingerujący w system potrzebuje uprawnień roota, a więc nie zadziała na oryginalnym romie.

a “serwis” czepia się linijki system status: custom.

a skąd się wziął ten napis? użytkownik mówi że

  • nie wgrywał nieoryginalnego ROMu

  • wgrał tylko launcher który być może tak wpłynął na system że takowy napis się pojawił

w markecie są różne aplikacje do roota więc tak naprawdę nie wiadomo jaki wpływ ma ta aplikacja na system

@Szczepaniak5315 nawet jeśli istnieje jakiś launcher, który głęboko ingeruje w system to i tak potrzebuje uprawnień roota, a jak kilka postów wyżej było napisane żadnych modyfikacji autor nie wgrywał. Zrozum, że żeby mieć uprawnienia roota nie wystarczy zainstalować aplikacji np. superuser tylko trzeba dokonać odpowiednich modyfikacji np. w kernelu.

Być może w trakcie aktualizacji po wi-fi, wkradły się błędy, system się źle wgrał i telefon oszalał zmieniając błędnie tą jedną konkretną linijkę na “custom” innego wytłumaczenia nie mam.

Tak czy inaczej są dwa wyjścia: walczyć z Samsungiem o gwarancję albo wgrać sobie oryginalny ROM SAmsunga i żyć bez gwarancji.

możesz śmiało zmieniać firmware, to nie unieważnia gwarancji na sprzęt

http://www.dobreprogramy.pl/Prawnicy-FS … 37139.html

Zrób se cegłofon wgrywając system przez wifi, a potem miej pretensje że producent nie chce ci go naprawić za jego kasę …

Wysil się trochę i zauważ, że gwarancja JUŻ JEST unieważniona. Teraz to może robić co chce.

Witam ponownie tym razem mam cos milego do zakomunikowania tz,. po tygodniu czekania na telefon od samsung polska i po kilku obietnicach telefonicznych w końcu dzis o godz 9.30 zawitał do nas kurier z nowym telefonem,troche to trwało ale gra warta swieczki OD dzis jestem posiadaczem NOWEGO S3S.WIDZE teraz,ze nagle takie sytuacje maja miejsce myslalem ze tylko ja zakupilem “nowy” telefon z wada fabryczna co do tego samsung nie chce sie przyznac ale cóż bywa i tak reklama to reklama w moim przypadku nie przyznali sie do błedu .

ciekaw jestem ile jeszcze wadliwych sztuk poszło w obieg,reasumując trzeba dbać o swoje interesy ,

Chce podziękować wszystkim chętnym którzy służyli dobra rada i chęcią pomocy

No to w takim razie gratuluje pomyślnego rozwiązania sprawy =D>