Sandboxie - problem z konfiguracją

witam

posiadam sandboxie + firefox mam ustawione że za każdym uruchomieniem przeglądarka jest w piaskownicy .

Nie potrafię ustawić taki konfiguracji

  1. aby wchodząc np na youtube działał program speedbit video accelerator razem z przeglądarką która pracuje piaskownicy

  2. działał poza piaskownicą Roboform , menadżer haseł . Po zamknięciu FF zostaje usunięta zawartość piaskownicy i wszystkie nowe zakładki z hasłami są usuwane .

Jakoś nie mogę znależć sposobu żeby w/w programy działały poprawnie Roboform poza piaskownicą ,a video accelerator działał z FF w piaskownicy

można prosić o pomoc :slight_smile:

ps.

mam pełną wersje sandboxie

O tym, czy zawartość piaskownicy jest automatycznie usuwana po zamknięciu ostatniego uruchomionego w niej programu, możesz zadecydować w:

Ustawienia piaskownicy >>> Usuń >>> Wywołanie usuń -> odznaczając pole wyboru Automatycznie usuwaj zawartość piaskownicy

Teraz to Ty decydujesz kiedy usunąć zawartość z piaskownicy.

Ad1. Z Twojej wypowiedzi nie wynika, czy SpeedBit Video Accelerator w ogóle nie działa, czy działa, ale uruchamia się poza piaskownicą.

Jeżeli program uruchamia się poza piaskownicą to wymuś jego uruchamianie w piaskownicy

Ustawienia piaskownicy >>> Uruchomienie programu >>> Dodaj program -> wskaż jego plik wykonywalny (SpeedBit Video Accelerator będzie zawsze uruchamiany w piaskownicy)

Ad2. Nie używam Roboform i nie znam zasady jego działania, ale spróbuj zastosować takie ustawienia:

Ustawienia piaskownicy >>> Aplikacje >>> Przeglądarka internetowa >>> Firefox >>> zaznacz -> Zezwól na bezpośredni dostęp do zakładek i historii bazy danych Firefoxa oraz Zezwól na bezpośredni dostęp do haseł i za każdym razem kliknij Dodaj

Ustawienia piaskownicy >>> Dostęp do zasobu >>> Dostęp do pliku >>> Dostęp bezpośredni >>> Dodaj -> wskaż folder (plik), w którym Roboform zapisuje dane.

Ad1. Twój wchodzę w piaskownicy na www.youtube.pl odpalam coś program video accelerator nie działa

wchodzę w ustawienia piaskownicy , aplikacje odznaczam wymuś przy FF , odpalam na nowo wchodzę już normalnie poza programem sandboxie video accelerator działa :slight_smile:

nie wiem jak go zmusić by gdy FF jest w piaskownicy też robił acceleracje na w/w www

ad2. sparwdzę i napisze