SanDisk Cruzer Profile 512MB vs Windows Vista

Witam serdecznie;)

Borykam się ostatnio z takim problemem. Jakieś dwa miesiące temu kupiłem sobie pamięć USB SanDisk Cruzer Profile 512MB z czytnikiem linii papilarnych. Cały czas korzystałem z Windowsa XP i wszystko śmigało tak jak należy. Od jakiegoś czasu na komputerze mam Windowsa Viste. Uruchamia mi się aplikacja Cruzer Profile z komunikatem: “Cannot initialize application. 0xe7210005. Device not found”. W systemie widoczne są dwie nowe partycje: LOCAL DISK - partycja z programem Cruzer Profile, REMOVABLE DISK - zabezpieczona partycja odciskiem palca, do której nie mam dostępu. Wyskakuje mi komunikat systemowy jeśli chcę wejść na daną partycję: “Do you want to format it? Format disk”. Aby odbezpieczyć partycję muszę uruchomić program Cruzer Profile i potwierdzić odcisk palca. Niestety program ten tak jak pisałem na początku nie odnajduje urządzenia…

Wie ktoś jak można to rozwiązać pod Windowsem Vista? Czy firma SanDisk tak dba o klientów, że nie jest w stanie dostarczyć nowych sterowników do urządzenia? I tworzą sprzęt, który jest kompatybilny do Windowsa XP?

Proszę o pomoc.

zajrzyj na stronę producenta może jest oprogramowanie do VISTY.

Niestety nie mają. Albo nie mogę znaleźć. Wyszukałem tylko aplikacje do tego modelu:

  • CruzerSync™

  • CruzerLock™ 2

Nie widzę niestety aplikacji Cruzer Profile pod Viste :frowning:

czas napisać do pomocy technicznej skoro w xp działa należycie…

Znalazłem gdzieś w necie fragment odpowiedzi firmy SanDisk do klienta… gdzie piszą, że produkt nie będzie supportowany w Windows Vista, na XP koniec! !!