SanDisk Cruzer Slice 16GB Problem ze sformatowaniem

(Kamil Parchimowicz23) #1

Witam!

Dziś wieczorem próbowałem wypalić bootowalny(?) obraz na mój pendrive SanDisk Cruzer Slice i coś musiało się popaprać i pendrive poległ. Nie mogę go sformatować, nie mogę usunąć ani stworzyć woluminu w Disk Management. Próbowałem kilku programów jak KillDisk, niestety nic nie pomogło. Jakieś sugestie Panowie? Bardzo potrzebuję tego USB :slight_smile:

Pozdrawiam!

edit.

System nie widzi tego pendrive jako SanDiska, co przed wypalaniem nie miało miejsca. W menadżerze urządzeń jest jako WPD FileSystem Volume Driver i w jego właściwościach wpisane jest This device cannot start. (Code 10).

(Dimatheus) #2

Hej,

Spróbuj potraktować do programem HP USB Disk Storage Format Tool.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Kamil Parchimowicz23) #3

Witam,

Dzięki za odpowiedź, ale to też próbowałem i nic. Wyskakiwały błędy, coś o sektorach, że sie zapisać na nich czegoś nie da czy coś takiego :wink: po prostu mnóstwo cyfer z góry w dół :slight_smile:

(Dimatheus) #4

Hej,

• A pendrive nie ma przypadkiem fizycznego zabezpieczenia przed zapisem?
  • Próbowałeś operacji formatowania w innych portach USB - koniecznie w wersji portów USB 2.0? Ewentualnie na innym komputerze?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

(Kamil Parchimowicz23) #5

spróbowałem na komputerze mamy i ładnie się sformatował. Dziwne, ale działa ;). Dzięki wielkie, pozdro! :slight_smile:

(Dimatheus) #6

Hej,

Problem może wynikać z identyfikatora sprzętu. Też kiedyś miałem problem z hubem USB. Pierwszy się popsuł i gdy kupiłem drugi identyczny, na systemie, na którym miała miejsce awaria poprzedniego, ten nowy wykrywany był, jako uszkodzony, mimo że na innych komputerach działał poprawnie; ba, nawet na tym samym, choć innym systemie działał poprawnie.

Pozdrawiam,

Dimatheus