SanDisk Cruzer Slice 16GB Problem ze sformatowaniem

Witam!

 

Dziś wieczorem próbowałem wypalić bootowalny(?) obraz na mój pendrive SanDisk Cruzer Slice i coś musiało się popaprać i pendrive poległ. Nie mogę go sformatować, nie mogę usunąć ani stworzyć woluminu w Disk Management. Próbowałem kilku programów jak KillDisk, niestety nic nie pomogło. Jakieś sugestie Panowie? Bardzo potrzebuję tego USB :slight_smile:

 

Pozdrawiam!

 

edit.

 

System nie widzi tego pendrive jako SanDiska, co przed wypalaniem nie miało miejsca. W menadżerze urządzeń jest jako WPD FileSystem Volume Driver i w jego właściwościach wpisane jest This device cannot start. (Code 10).

Hej,

Spróbuj potraktować do programem HP USB Disk Storage Format Tool.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

 

Dzięki za odpowiedź, ale to też próbowałem i nic. Wyskakiwały błędy, coś o sektorach, że sie zapisać na nich czegoś nie da czy coś takiego :wink: po prostu mnóstwo cyfer z góry w dół :slight_smile:

Hej,

  • A pendrive nie ma przypadkiem fizycznego zabezpieczenia przed zapisem?
  • Próbowałeś operacji formatowania w innych portach USB - koniecznie w wersji portów USB 2.0? Ewentualnie na innym komputerze?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

spróbowałem na komputerze mamy i ładnie się sformatował. Dziwne, ale działa ;). Dzięki wielkie, pozdro! :slight_smile:

Hej,

Problem może wynikać z identyfikatora sprzętu. Też kiedyś miałem problem z hubem USB. Pierwszy się popsuł i gdy kupiłem drugi identyczny, na systemie, na którym miała miejsce awaria poprzedniego, ten nowy wykrywany był, jako uszkodzony, mimo że na innych komputerach działał poprawnie; ba, nawet na tym samym, choć innym systemie działał poprawnie.

Pozdrawiam,

Dimatheus