Sanerek pasiakuje mi foty

witam! !!

niedawno kupilam sobie kombajn skaner+drukara hp psc 1200i nie wiem od czego t ozalezy, ale niektore zdjecia (niestety wiekszosc) przy skanowaniu zyskuja takie zoltawe paski, wczesniej obslugiwalam primaxa i tez to sie zdazalo, ale teraz przy nowym sprzecie to mnie to dobija

jesli ktos wie, jak pozbyc sie teg oproblemu, to prosze o rade

pozdrawiam:*

W opcjach skanowania powinieneś mieć rodzaj papieru jaki skanujesz, ja w Musteku mam do wyboru zwykły, art, magazin i coś tam jeszcze. Musisz wybrać magazin lub coś w tym stylu(nie wiem jak to się nazywa w innych)

nie moge znalezc u siebie takich opcji - rodzaj skanowanego papieru? to predzej w drukarce chyba :stuck_out_tongue: chyba tego nie mam…

Ja miałem różowe prążki w Microteku. Problem zniknął po wymianie zasilacza.

To nie chodzi o rodzaj papieru tylko co to w ogóle jest.Czy skanujesz:

1.Czasopismo

2.Druk urzędowy

3.Fotografię

…itd.itp.

Ze względu na specyfikę druku czasopism trzeba wybrać specjalną opcję,która jak wyżej napisano różnie się nazywa w poszczególnych skanerach.W musteku(bo taki mam)opcja ta nazywa sie "descreen->magazine"Likwiduje to tzw.more,która jest nie widoczna w źródle skanowania a wychodzi po skanowaniu.

no moj skaner ma sopiero troche ponad miesiac… poza tym te paski nie wystapuja na wszystkich dokumentach i skaner byl kupiony 80 kilosow od mojego obecnego miejsca zamieszkania, oby to nie bylo to

niestety przeszukalam wszystkie mozliwe opcje i jedyne, co mi sie choc troche kojarzy z opisanymi, to jest wybor, czy bedzie skanowany obraz, tekst jako obraz, czy tekst… i tu jest wlasnie problem, gdyz, gdy skanuje zdjecia (normalne kolorowe fotografie), ustawione na skanowanie obrazu w kolorze, pojawiaja sie paski - innych opcji nie mam

jesli ma ktos skaner hp, to prosze o pomoc