Saphire Radeon 9550 - brak obrazu

Witam wszystkich Użytkowników!

Nabyłem ostatnio kartę Saphire Radeon 9550. Po włożeniu i podłączeniu komputera uruchomiłem go, lecz niestety, cały czas monitor nie pokazuje obrazu (ale nie pokazuje też tekstu “Brak sygnału”). Sprawdziłem więc kartę na komputerze sąsiada i działała - śmigała aż miło. Zakupiłem więc zasilacz 420W (taki ma sąsiad). Niestety, problem powrócił. :frowning: Co zrobić? ![-o<

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Jaką kartę miałeś wcześniej? Też ATI? Jaka płyta główna?

Wcześniej miałem NVidię GeForce 2 MX/MX 400.

Płyta główna to ECS P4VXASD2.

Przed instalacją nowej karty powinieneś wyczyścić wszystkie pozostałości po nvidi, to może być cały problem. Jeśli masz jeszcze tą starą kartę, to spróbuj z nią uruchomić komputer, a następnie wszystkie jej sterowniki odinstalować, nie zaszkodzi też przeczyścić CCleaner’em.

Jeśli nie masz już starej karty, to spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym i wtedy wszystko usunąć co jest związane z goforc’em.

A potem zainstalować http://www.omegadrivers.net/ati.php

Albo jakieś Catalyst, ale najpierw zrób to co pisze towerone , a potem zainstaluj jeszcze directx.

Tylko, że nawet ekranu BIOSu nie widzę. Ale z ciekawości kartę wypróbowałem na mojej starej płycie głównej (procek ~900Mhz, 320 RAMu) i o dziwo działa!

Okazuje się, że to jest problem w płycie głównej. Sprawdziłem jeszcze na tym ECS-ie GeForce’a FX5500 i on też nie działa.

Dzięki za odpowiedzi.