Sapphire Radeon 9550, ster. ATI i openSuSE10.2 Czarny ekran

Witam. Mój problem sprowadza się do faktu, że po zainstalowaniu sterów ATI zgodnie z instrukcją na openSuSE WIKI dostaję czarny ekran po wykonaniu komendy

sax2 -r -m 0=fglrx

Ekran jest włączony, odbiera sygnał taki jak trzeba, czyli

1024x768, 85Hz, synchronizacja pionowa i pozioma…

Komputer nie jest zawieszony (reaguje na kombinacje klawiszy…).

No więc w czym problem?

Tak jak w temacie: Ekran jest czarny, nic na nim nie widać ;-(

ściągnij sterowniki, zainstaluj je

a potem po zainstalowaniu sax2 -r

powinno działać jak nie będzie to coś z kartą, jeszcze sprawdzę swoją historię basha…

W zasadzie aby mieć 3D wystarczy w pliku /etc/X11/xorg.conf w sekcji “module” dopisać:

Load "dri"[/code

bez instalacji sterów ati. Ale to tak na marginesie

Może spróbuj odinstalować sterownik i najpierw zaktualizować cały system (chodzi głównie o xorg oraz sax2)

co inne jajo w systemie to od nowa trzeba instalować sterownik ati

po zainstalowaniu sterownika ati z trybu konsoli wpisujesz sax -r i nic więcej i działa.

problem może być jeżeli coś z biosem karty jest coś nie tak - miałem podobny problem na modowanej karcie nvidii.

antarct

tak

przecież masz stery (tyle że te otwarte)

W wypadku sterów openGL musisz najpierw aktywować AIGLX.

http://opensuse.wikidot.com/aiglx-konfiguracja

Compiza na aiglx nie uruchomiałem ale beryla tak(radeon 9600). Chodzi nieco wolniej niż xgl+compiz; być może w berylu za dużo efektów było uruchomionych. A jeśli chodzi o xgl+compiz to u mnie działa bardzo dobrze i płynnie, lecz do tego muszą być poprawnie zainstalowane stery ze strony ati. Może jeszcze ten link się przyda:

http://suse.ehelp.pl/modules/articles/article.php?id=74

Ten czarny ekran…

ATI wydało teraz nowe stery i jeszcze raz przystąpiłem do akcji… I całkowicie odruchowo konfigurując SaX2 zmieniłem rozdzielczość na pożądaną i zamiast test kliknąłem save. I jest.

I tak dla próby, włączyłem SaX2 jeszcze raz i kliknąłem test… I czarno… Dziwne to jakieś… Może stery ATI po prostu nie pozwalają na bawienie się rozmiarem ekranu przez saxa?..