Sapphire Radeon RX 560 PULSE 2GB

Cześć

Muszę wymienić mojego starego Radeona 6850 (OC 850/4400) i mam pytanie czy opłaca się kupić tą kartę z tytułu bo wpadła mi w oko (460zł) ponieważ jest ok 2 razy mocniejsza (i ma DirectX 12 a mam win10) i jednocześnie bierze o 1/3 mniej prądu no i mam budżet ustalony na 500 zł .

Ta karta jest na PCIe 3.0x16 a ja mam 2.0x16 i wiem że będzie pasować, ale czy mój slot nie będzie dla niej tzw wąskim gardłem czy może ta karta jest za słaba żeby “dusić” się na PCIe 2.0x16 ?

I jeszcze jedno - mam procek i3-2120 czy on też nie będzie wąskim gardłem (na razie to karta nim jest) ?

RX 560 to budzetowiec i nie przeszkadza mu PCIe 20. x16 (ja mam RX 480 na PCIE 2.0 x16). Tutaj podrzucam grafikę w różnicach na magistralach przy GTX 980

Jak widzisz różnica to 2%. Margines, który widać tylko przy najmocniejszych kartach. Procesor wielkim problemem też nie powinien być, choć będzie się pocić przy procesorolubnnych grach, a Radeony wolą mocniejsze procesory.

W tej cenie dostaniesz tylko jeszcze GTX 750 Ti, ale to gorszy wybór:

Procesor możesz kiedyś wymienić. i5 2400 to koszt 250-300 zł.

Tak czy siak różnice w wydajności i tak poczujesz.

Jeszcze mam takie pytanko - ta karta pobiera 80w i ma złącze 6-pin więc czy na moim pcie 2.0x16 który daje ponoć 150 wat nie trzeba go podpinać ?

PS Radeon RX 550 z poborem 75 wat nie ma dodatkowego zasilania 6-pin, chyba dlatego że pcie 1.0 właśnie daje tyle wat.

PCI-E daje max 75W niezależnie jaka wersja
jeśli nie ma dodatkowego złącza to znaczy że go nie potrzebuje ale poszukaj lepiej z dodatkową wtyczką lepiej mieć za dużo prądu niż za mało

Karta przyszła i jest problem - to co wchodzi w karcie do pcie jest tylko w połowie wypełnione pinami (tymi miedzianymi blaszkami) i gpu-z pokazuje że chodzi nie na pcie 2.0x16 tylko x8 i nie wiem czy jest to normalne bo wszystkie zdjęcia pokazują że jest cała nimi wypełniona. zadzwoniłem do sprzedawcy i powiedział że skonsultuje się z magazynem. Czy tak powinno być czy coś jest nie tak ?

tu przykładowe zdjęcie takiej karty… jak widać jest cała wypełniona tym pinami a moja do połowy

https://www.bing.com/images/search?view=detailV2&ccid=%2F6ZWADDe&id=30694727260ABC965FE524D56C447F3FDB898256&thid=OIP._6ZWADDe6ipJ5Ls0mNoDIgD6D6&q=sapphire+rx+560+pulse&simid=608034420029982874&selectedIndex=7&ajaxhist=0

Po co wrzucasz link do zdjęć w sieci?
Zrób lepiej zdjęcia swojej karty i podaj zrzut ekranu z GPU-Z

1 polubienie

PCI-e 8x to norma dla tej karty
wszystkie poniżej RX 470 chodzą na 8x tak sobie wymyśliło AMD i tak jest
nie robi to nikomu problemu ani nic a płyta ma więcej wolnych PCI w razie gdyby były potrzebne

Dobrze niech sobie chodzi na 8x tylko że ona ma połowę “pinów” (nie wiem jak się tłumaczy “PCIe lanes”) - reszta płytki wchodząca do pcie jest “goła” i nie ma dodatkowego zasilania więc skąd ma wziąć te 80-85 Wat z połowy pcie ? (czasem monitor nie włącza się wraz z Windowsem) zresztą na zdjęciu na opakowaniu od karty jest tak samo jak w całym Internecie tj piny są na całej długości…

Najwyższa pora, abyś przestał robić zamieszanie. Albo zamieścisz zdjęcie, albo dalsza rozmowa nie ma sensu. Jeżeli przy następnym poście nie wrzucisz zdjęcia karty (zwłaszcza tego złącza), to zgłoszę ten wątek jako SPAM. Obecnie rozmowa odbiegła już od pierwotnego tematu, więc dalsza rozmowa bez widocznej usterki karty nie ma sensu.

1 polubienie

Tak to wygląda - karta chodzi na PCI-E 8x (wg GPU-Z 2.2.0) a w opisie aukcji wyraźnie jest napisane że będzie 16x to samo sugeruje zdjęcie na aukcji gdzie ją kupiłem jak i na opakowaniu od tej karty (“piny” są na całej długości jak na wszystkich kartach)

Poza tym mam PCI-E w wersji 2.0 więc przy prędkości 8x może to być dla niej wąskie gardło…

rx 560

nie nie będzie wąskim gardłem nawet na PCI-E 1.0 x8
pisałem już że karty poniżej rx 470 chodzą na x8 i tego nie zmienisz
a że ktoś sobie napisał to jego problem
przestań marudzić jak dziecko zamknij wątek i graj w cokolwiek tam masz na dysku

Trochę z innej beczki, wg Performance Test 9.0 karta RX 560 Pulse OC jest minimalnie lepsza od GTX 970 w teście DirectX 12 - ta pierwsza ma 26 a ta druga 25 pkt. - czy to możliwe żeby karta z 2.6 Tflops i 128 bit VRAM była lepsza w tym teście od karty z 3.5 Tflops z 256 bit VRAM czy po prostu AMD podrasowała swoje stery pod kątem tego benchmarka żeby pokazać jak przyszłościowe są ich karty ?

Jaka teoria spiskowa sorry ale AMD to nie nvidia i intel
a co twojego pytania
to tak jest to możliwe tym bardziej że nvidia ubija stare generacje swoim kart i to dobitnie
w grach to GTX 970 będzie górą i to nawet o 20-30%
po prostu amd zawsze było lepsze w benchmarkach gdyż ich architektura GCN jest bardziej uniwersalna we wszelkich zastosowaniach i obliczeniach a Nvidia ma okrojone architektury do wszystkiego np. quadro tesla
przykład Hd 7970 z 2011 jest wydajniejsze w kopaniu i w niektórych obliczenia od GTX 1070

Od razu “teorie spiskowe” :slight_smile: Żeby nie było jestem wierny ATI (więc teraz GPU z AMD) od czasu przesiadki z RIVA TNT2 M64 na Radeona 9200 PRO, tylko ciekawiło mnie jak to jest możliwe i zachowałem zdrowy sceptycyzm :wink: