SASSER port 445

Witam wiem ze byly tematy poruszane z tym sasserem ale nic konkretnego nieznalazłem jak wł. strone internetowe [obojetnie jakie to pisze] :

Uwaga!


 Z Państwa komputera zarejestrowano wzmożony ruch na porcie 445. Jest to najprawdopodobniej objaw działania niebezpiecznego robaka internetowego SASSER. Prosimy o jego niezwłoczne usunięcie narzędziem: 



FxSasser.exe


 Prosimy jednocześnie o zabezpieczenie komputera poprzez instalacje najnowszych "łatek" na system operacyjny, oraz o zainstalowanie programu antywirusowego.

Więc ściagłem to narzędzie do usuwania i oczywiscie niby usunelo po restarcie kompa dalej to samo, scanowalem ewido, spybotem, ad-aware i nic niewykrywa więc co mam zrobić ?

masz sp2 ??

Wrzucić loga.

Sasera wykrywają i kasują prawie wszystkie antywiry, szczepionek na niego też cała masa w necie, np ta:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=677&t=73

Jeżeli to win XP zainstaluj koniecznie SP2, dla pewności czy nie złapałeś czegoś innego wklej na forum loga z Hijackthis.

Niemam sp2 dzięki za pomoc a log jest ok ?

Pozdrawiam

W trybie awaryjnym, z wyłączonym przywracaniem systemu usuwasz wpisy:

oraz ręcznie kasujesz plik zaznaczony na czerwono:

Potem wrzuć nowy log.

no i wrzuć jak możesz sp2

Więc usunołem te wpisy tylko ręcznie nie da sie usunac tego pliku tzn odlanczalem neta i killboxa uzywalem i jeszcze paru to po restarcie kompa dalej jest ten plik w system 32, nie będe instalował sp2 bo wole 1 mam swoje sposoby mialem 2 i bylem niezadowoony

Nie ma już tego pliku.

Plik:

a plik:

to nie to samo. Pierwszy - syf, drugi - systemowy.

Faktycznie i dzięki wszystkim za pomoc ; >