Sata


(Spectatorx) #1

Poszukuję jak najwięcej danych o tym typie złącza mogą być E-mail'e od was, adresy www, namiary na dobre fora, ale żeby to wszystko było w języku polskim. Sam posiadam SATĘ, niewiele o niej wiem, niewiem czy mam być z niej dumny, czy nie. Proszę piszcie tu i pod

qmpel25@wp.pl


(Monczkin) #2

(system) #3

Poczytaj:

:arrow: http://www.tomshardware.pl/storage/20030204/


(Damian) #4

To już od Ciebie zależy :smiley: Jednakże być dumnym z SATA to może przesada. W każdym bądź razie jest odrobinę lepszy od ATA.

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.com/viewtopi ... &highlight


(Szefoski) #5

"Odrobine lepszy" to jest narazie bo mamy do dyspozycji tylko SATA w wersji pierwszej, jak wejdzie SATA II (pozniej nowsze) toroznice w transmisji danych bedzie od razu widac.


(Qbek50) #6

SATA (ang. Serial Advanced Technology Attachment) - szeregowa magistrala Serial ATA jest następcą równoległej magistrali pamięci ATA. Do transmisji przewidziane są cieńsze i bardziej elastyczne kable z mniejszą ilością styków, co pozwala na stosowanie mniejszych złączy na płycie głównej w porównaniu do równoległej magistrali ATA. Interfejs przeznaczony do komunikacji z prędkością 150 MB/s, umożliwiający szeregową transmisję danych między kontrolerem a dyskiem komputera z szybkością ok. 1,5 Gb/s.

Dodatkowo architektura kabli upraszcza instalację i prowadzenie ich w obudowie, co poprawia warunki chłodzenia wewnątrz obudowy.

Organizacja Serial ATA Working Group pracująca nad tym standardem zakończyła już prace nad jego drugą wersją (SATA-2), która ma umożliwić dwukrotnie większy transfer niż jej poprzednik. Będą też potrzebne nowe kable, które umożliwią tak szybką transmisję. Planowana jest też trzecia wersja tego interfejsu, która ma umożliwić przesyłanie danych z prędkością 600 MB/s.


(Monczkin) #7

dodałeś definicję z lokalizacji, którą umieściłem powyżej.

jeśli cytujesz teksty należące do kogoś innego podawaj link do źródła - ponieważ wynika z tego, że ty jesteś autorem tego tekstu...