Satelitarny/Antenowy internet LTE

Siema, czy ktoś z was korzysta z w/w internetu ? Mam zamiar go wziąść we wrześniu. Pomyślicie "Kolejny co bierze LTE -.- "  . Niestety, ale mam ten mankament, że moje linie telefoniczne od orange mogą transmitować max do 10Mbps. Jeśli chce korzystać z tego 1MBps to już wole wziąść LTE. Powtarzam pytanie: Czy ktoś z was korzysta z tego internetu? Jakie są wasze odczucia? Negatywne czy może pozytywne. Proszę o odpowiedź. Chciałbym wiedzieć wszystko o tej ofercie od Plusa.

Pomyśl chwilę… jak to cudo wysyła dane? Bo anteną sat to raczej nie…

Prędkości mogą być wyższe niż przy neo ale głównie na speedteście. Sprawdzałem swego czasu lte w play i w praktyce prędkości downloadu przy ściąganiu pliku często wychodziły na poziomie 4-6Mb/s (400-700KB/s),  gdzie speedtesty mówiły o prędkościach 20-30Mb/s. Dochodzi kwestia lejka, limit kilkadziesiąt giga dość łatwo przekroczyć. Dziś często ogląda się streamingi, gry ważą po kilkanaście - kilkadziesiąt GB itd. Gdy złapiesz lejek prędkości będziesz miał maksymalnie na poziomie aero2. Dochodzi kwestia że internet działa różnie zależnie od pory dnia, dnia tygodnia czy nawet zależnie od pogody. Lte opłacać się może tym którzy korzystają z promocji, IMHO najbardziej korzystającym z oferty red Bull mobile z rwk (po migracji z faktu), koszt miesięczny nie przekracza 5zł za internet na kartę, no limit. 

Nie chodzi mi o internet w telefonie, lecz do użytku codzienniego z komptera/laptopa. Dokładnie chodzi mi o tą oferte plusa http://www.plus.pl/internet-domowy

Internet mobilny praktycznie w każdym miejscu działa inaczej więc informacje od osób z różnych częsci Polski na niewiele Ci się zdadzą. U jednych najlepiej działa Plus gdzie indziej Play itd. Najlepiej po prostu zakupić sobie starter z Plusa z jakimś pakietem danych i testować w różnych porach dnia. Wtedy będziesz wiedział czego się po takim internecie spodziewać. Ta antena z pewnością pomoże z zasięgiem jeśli jest taki problem ale nie z prędkością jeśli jest duże obciążenie nadajnika. 

Kup sobie startery Internetu na kartę z Plusa i Play i przetestuj jak to działa w Twoim miejscu zamieszkania. Oczywiście wypada posiadać smartphone lub inne urządzenie z obsługą LTE.

W Play na Kartę, w ofercie 30 Dni bez limitu za 45 zł jest zapis o lejku do 2 Mb/s.  po przekroczeniu 100 GB danych (w praktyce dużo więcej).
 To o czym piszesz pewnie dotyczy abonamentu albo starej oferty. 

Zrozumcie, nie chodzi mi o internet do telefonu . Chodzi mi o internet domowy do routera ( taka skrzynka, nie telefon) który będzie przekazywał internet na całe mieszkanie. Podobno to się montuje na antenie zewnętrznej lub do satelity ( do stojaka ). Jak ktoś nie rozumie to podałem wcześniej linka do oferty.

Przecież to jest internet mobilny. Jest przesyłany dokładnie tą samą drogą jedynie urządzenie odbiorcze jest stacjonarne dlatego nazywają to “Internet Domowy”.  Skoro więc chcesz wiedzieć jak będzie działać ten internet “domowy” to po prostu kupujesz sobie starter plusa, wkładasz do telefonu z LTE i sprawdzasz czy prędkość ci odpowiada.