Satellite L40-12x - czy wato kupić?

Witam!

Przyznam szczerze, że nie interesuje się technologiami komputerowymi i poniekąd mam problem dotyczący wyboru / kupna w/w laptopa Toshiba Satellite L40-12x w Media M. Jego opis jest tu http://ce.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/jsp/productPage.do?LNG=20&service=CE&PRODUCT_ID=131705&toshibaShop=false

Mam także "okrojony " budżet - około 2,6 tys PLN.

Miałby on służyć - do serfowania po necie, drobnej “biurówki”, ew. oglądaniu filmów dvd & avi, itp. Gry raczej nie wchodzą w rachubę, chyba , że jakieś proste nie wymagające mocniejszego sprzętu.

Trochę “polatałem” po innych serwisach www , troszkę się też dowiedziałem, że procek jest już ciut podstarzały DualCore, grafika za słaba.

A jakie są Wasze opinie na temat w/w laptopa?

Jakie są Wasze doświadczenia “gwarancyjne” pomiędzy Media M a Toshibą?? - Ponoć Toshiby nie są zbyt awaryjne?

A może macie jakiś “gotowy” pomysł na kupno laptopa do 2600zł?

Z góry dziękuję za opinię i rady!!!

Pozdrawiam

MARCINR

Ps. Głównym “użyszkodnikiem” jego będzie 9cio letnia dziewczynka :wink:

Toshiba, wg. mnie bardzo solidna firma, ale ten konkretny model, który Ciebie interesuje raczej powinieneś sobie odpuścić. Głównie z powodu karty graficznej nie nadającej się dzisiaj do zbyt wielu zastosowań, a w szczególności gier, nawet tych starszych.

Może taki lapek Ciebie zainteresuje:

HP 6715s

Jego wady to nie najlepsza matryca i ubogie wyposażenie w złącza, ale przy takim budżecie to chyba najrozsądniejsza propozycja.

btw.

Popraw ten link na URL bo forum się delikatnie rozjeżdża.

Hehh, zintegrowana grafa i przestarzały układ, ale w rankingu http://pccentre.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=13453&pagenum=3&mode=thread&order=0&thold=0 piszą, że " GMA900 wydajnościowo (w DX 9.0) reprezentuje poziom karty GeForce 5200. "

Akurat mam GF 5200 Fx 128 Mb w stacjonarnym kompie i na jakość obrazu nie narzekam - pewnie nie jest to jakiś wypas dla graczy - ale filmy, net, i gry typu Collin" -wyścigi lottają, że hej ;).

Ta GMA 900 pamięć współdzieli z Ramem i pewnie stąd ta jej kiepska wydajność - ale z netem sobie poradzi? ! :oops:

Zauważ datę pojawienia się tego rankingu… styczeń 2006. Niedługo miną dwa lata od jego pojawienia się, więc raczej nie kierowałbym się nim zbyt entuzjastycznie. Nawet jeżeli GMA900 reprezentuje poziom GF 5200, to też jest raczej na minus dla lapka. GF 5200 jest/była po prostu bardzo okrojoną kartą grficzną, chyba najmniej udany FX to właśnie 5200.

Lepiej zajrzyj do tego rankingu:

Ranking mobilnych kart graficznych

Nie sądze, aby udało Ci się odpalić i uświadczyć płynną animację Colina nowszego niż 3.0 na GMA900.

Pozdro!

Edit:

Znalazłem na stronie Intela listę gier kompatybilnych z GMA900.

KLIK

Oczywiście nie należy się nią jakoś zachwycać, gdyż pokazuje jedynie, że dana gra uruchomi się na GMA900, ale o jakości czy płynności animacji nic nie wspomina. Tak czy siak, może to rozwieje trochę Twoje wątpliwości zapuszczone przed chwilą przeze mnie co do GMA 900, zwłaszcza, że lapek ma być używany przez…

:stuck_out_tongue: