Sattellite L750 nie włącza się z baterią po regeneracji

Witam.

Posiadam laptopa Toshiba Satellite L750. Oddałem baterię do regeneracji. Zwiększyli pojemność z 4200mAh do 6000mAh. Po włożeniu baterii zaczyna migać dioda baterii na przednim panelu. Komputer nie chce się uruchomić. Jak podłącze zasilacz także się nie włącza. Po wyjęciu baterii komputer się włącza. Gdy komputer jest włączony i włożę baterię przez 5sec komputer widzi baterię i ją ładuję, później nie widzi jej już wcale.

Posiadam jeszcze Toshibę Satellite Pro L650, która ma taki sam model baterii (nie po regeneracji). Po włożeniu baterii z L650 do L750, L750 normalnie startuje i widzi baterię. Co dziwne po włożeniu baterii, która była poddana regeneracji do drugiego laptopa (L650), komputer normalnie startuję, widzi baterię. Ogólnie jest OK. Próbowałem update Biosu L750 ale to nic nie dało, dalej nie widzi baterii poddanej regeneracji.

Ma ktoś pomysł co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

A spróbuj tak:

  • załóż drugą baterię z laptopa, uruchom system, menadżer urządżeń i odinstaluj wszystko co bateria i zasilacz, ma zniknąć pozycja bateria, zamknij system, odłącz zasilacz, włóż baterię nową, podłącz zasilacz i start.

Jeśli dalej nic, podejrzewam, że sterownik lub elektronika laptopa nie radzi sobie z wyższą pojemnością lub zmianami w samej baterii i trzeba kupić oryginał, ale to moje gdybanie.

A jeszcze zrób tak: wyjmij dysk i teraz sprawdź, czy ładuje, czy wejdziesz do biosu, uruchom jakiś test z napędu i wiesz, czy problem ma system (jeśli bez dysku jest OK), czy elektronika i akumulator.

Dzięki za odpowiedź. Problemem okazała się zbyt duża pojemność baterii. Na innej baterii po regeneracji o pojemności podobnej do oryginalnej laptop nie miał problemów z uruchomieniem.

Dobry sposób na diagnozę :slight_smile: