SB AUDIGY 4 SB0610, warto?

Witam,

chciałem kupić nową kartę. Wybór padł początkowo na Audigy SE z modem programowym ale jednak myślę nad X-Fi Xtreme Music, najtaniej dostałbym ją za 150zł. Ale mam okazje kupić Audigy 4 za około 120zł, czy warto?

Bierz Audigy 4 i zainstaluj sobie sterowniki i oprogramowanie od X-Fi (temat wielokrotnie poruszany na forum). Dla zwykłego użytkownika różnice są niewielkie. Oczywiście lepsza jest X-Fi, ale tak jak mówię - zmiana karty z zintegrowanej na jakąkolwiek Creative to duży skok, który z pewnością cię ucieszy :slight_smile:

Nie.

Bierz X-Fi, on ma najszybszy procesor muzyczny na świecie, a sterowniki Ci tego nie dadzą.

Tak tyle, że Audigy 4 będę miał może za 100zł (pohandluje trochę) a X-Fi bym miał za 190zł z przesyłką.

Zgoda, ale jeśli nie ma takich wymagań, Audigy - wystarczy spokojnie.

Ja też pozostałbym przy Audigy…

I tak będzie to podpiete do X-530 Logitecha więc chyba różnicy jakiejś specjalnej nie odczułbym między X-Fi a Audigy 4…

Dokładnie.

witam ja bede miec te glosniki i sie zastanawiam nad kartami do 100 zl czy kupowac Audigy 4 czy SE ? modele 0570 czy 0610 roznica w cenie jest spora jak dla mnie a w dzwieku ??

Ja bym brał Sound Blaster Audigy SE. Audigy 4, jeśli nie masz jakiś kosmicznych wymagań odnośnie dźwięku, to zbędny wydatek. Z perspektywy użytkowania sam się o tym przekonałem. Oczywiście “czwórka” ma lepsze parametry, ale raz jeszcze podkreślę - do poprawy jakości dźwięku (zakładając, że wcześniej korzystałeś ze zintegrowanej karty), spokojnie wystarczy Sound Blaster Audigy SE.

właśnie mam już te karte SE ze sterownikami jakimiś które dają opcje X FI wiec dźwięk poprawiają sporo

Witam.
Czy karta SB AUDIGY 4 SB0610 na jakiś program z EQUALIZEREM?? po zainstalowaniu sterowników ze strony Creative nie ma żadnych programów… Np. w zintegrowanej realtek był taki program. Niby ta audigy taka super była ileś lat temu a nie ma equalizera??