SB Live CT4760 - czy to dobra karta?

co sądzicie o tej karcie ? czy to dobra karta dźwiękowa ? jeśli nie, to na jaką mógłbym wymienić ten sprzęt do 60 zł ?

ps. karta ma pozłacane wyjścia.

Szału nie ma, ale w tej cenie żadna szału nie zrobi. Do tego dochodzą duże problemy z tą kartą w Windows Vista/7.

mam właśnie Win7… i sporo się natrudziłem, żeby znaleźć sterowniki.

ps. chodzi mi tylko, żeby grała na 24-bit, bo widziałem że do 70 zł znajdę taką. więc czy się opłaca ? :wink:

SB Live to karta 16 bitowa. Znalezienie sterowników nic nie znaczy, bo zmusić kartę do działania to już inna para kaloszy. Ogólnie, kartę bym pominął.

Nie wiem co za sterowniki znalazłeś, ale jeśli to coś co bazuje na oficjalnej becie pod Vistę spodziewaj się dużych problemów. Szczególnie jeśli to system 64-bit.

Żeby karta 16-bit grała na 24-bit? Tak to chyba tylko w Erze…

nie chodzi mi, żeby moja aktualna karta dźwiękowa grała na 24-bit ! już taki ciemny to nie jestem :slight_smile: po prostu chcę zainwestować te 70 zł na kartę, która będzie odtwarzała tą muzykę 24-bitowo :slight_smile: i teraz pytanie, czy warto wydać te 70 zł ?

Karta bardzo dobra do słuchania muzyki i obróbki audio. Do niej był dołączonu driver II do którego można podłączyć instrumenty poprzez MIDI.

Posiada przetwarzanie 24 bit.

Nie posiada wyjść 5.1 tylko 4.0 więc do kina się nie przyda.

Wiem co piszę bo posiadam tą karę od kilkunastu lat i do tej pory nic lepszego w tej kategorii nie wypuszczono pomijając wodotryski z milonem bajerów o przeciętnej jakości.

w czasie kiedy ją kupowałem jako nową kosztowała 1100 zł (dobra średnia wypłata) i była flagowym produktem tej firmy.

Nie ma to jak stek bzdur jako debiut na forum. Skoro utknąłeś w erze technologii sprzed kilkunastu lat, to najpierw nadrób zaległości, potem się wypowiadaj. Od czasów SB Live, ba, ogólnie od ery gdy to Creative królowało na rynku kart dźwiękowych minęły wieki, wyprodukowano już niejedno tysiąckroć lepsze urządzenie. Jeszcze napisz że kasety magnetofonowe są lepszej jakości od cyfrowego dźwięku dts.

Nie ma to jak stek bzdur jako debiut na forum. Skoro utknąłeś w erze technologii sprzed kilkunastu lat, to najpierw nadrób zaległości, potem się wypowiadaj. Od czasów SB Live, ba, ogólnie od ery gdy to Creative królowało na rynku kart dźwiękowych minęły wieki, wyprodukowano już niejedno tysiąckroć lepsze urządzenie. Jeszcze napisz że kasety magnetofonowe są lepszej jakości od cyfrowego dźwięku dts.http://forum.dobreprogramy.pl/posting.php?mode=reply&f=19&t=505952&sid=0fc5e33a346c9e4ea2ed057903b1ca4a#

Dobre, po pierwsze napisałem to co chciał wiedzieć sam zainteresowany.

Po drugie to ty chyba tę kartę widziałeś jedynie na obrazku, a ja zatrzymałem się na tej karcie bo jeszcze nie znalazłem do tej pory karty lepszej z wyjściami MIDI w tym przedziale cenowej z przetwornikami E-MU.

Po trzecie , tak mam jeszcze kasety przez sentyment i powiem ci że lepszy dźwięk z nich się wydobywa niż z twojej MP3.

Po czwarte poczytaj sobie o DTS i poucz się trochę z zagadnień techniki zapisu, przetwarzania i obróbki sygnału akustycznego bo pomieszałeś dźwięk stereo z kinem domowy co świadczy o twojej wiedzy.