Sb live i zacinanie się dźwięku wraz z obrazem

(Dudas bad boy) #1

Witam podczas pracy na puplpicie przeglądaniu neta jest wszystko dobrze działa idealnie, lecz gdy odpaliłem ost coda 4 w jakiś większych akcjach komputer zwalnia dźwięk zaczyna przycinać i tak przez moment po chwili znowu to samo. Kiedyś miałem podobny problem lecz objawiało się to również na pulpicie lecz okazało się że problem ten objawiał sie przez kabel usb od drukarki którego już dawno nie ma. Tym razem problem pojawił się świeżo po formacie. Próbowałem reinstalowania sterowników do grafiki do dźwięku wyłączałem zaintegrowaną karte dźwiękową w biosie nic nie pomogło. Słyszałem że ten problem jest często przy dźwiękówkach Sound blastera a ja właśnie posiadam sound blaster live 24 bit, lecz niestety nie znalazłem rozwiązania. Prosze pomóżcie :slight_smile:

(Dimatheus) #2

Hej,

:arrow: Rozumiem, że pisząc coda 4 masz na myśli Call Of Duty 4??

:arrow: Jaka konfiguracja komputera?? Taka jak w opisie?? Jeśli tak, to nie ma się co oszukiwać, ale nie za bardzo spełniasz wymagania gry (Pentium 4 2.4 GHz, 768 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista), więc nawet na najniższych ustawieniach grafiki możesz doświadczać zwolnień i zacięć.

:arrow: A przed reinstalacją sterowników do grafiki i dźwięku instalowałeś sterowniki do płyty głównej??

:arrow: Czy po instalacji sterowników aktualizowałeś DirectX do najnowszej wersji??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Dudas bad boy) #3

niee podpis stary. Grafika Radek 9600 256mb, ramu 1,5gb directx z płytki więc powinno być ok. Problem w tym że kiedyś chodziło idealnie ani jednego przycięcia ani nic. Ten problem na pewno jest spowodowany tą kartą dźwiękową ale nie wiem jak go wyeliminować. Pomóżcie...

(Dimatheus) #4

Hej,

Niekoniecznie. Zależy z kiedy płytka... :slight_smile: Najlepiej ściągnij DirectX'a z wortalu i jego zainstaluj - znajdziesz go tutaj.

Jeśli faktycznie tak jest, to wyjmij kartę z komputera, aktywuj w BIOS'ie zintegrowaną, zainstaluje do niej sterowniki, ponownie DirectX i sprawdź, czy w grze będzie poprawa.

:arrow: A komputer odpowiednio chroniony i pozbawiony niechcianych gości, tj. wirusów i innego rodzaju badziewia??

:arrow: Jaki zasilacz??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Dudas bad boy) #5

Zrobilem tak jak napisałeś i problem zniknął. Niestety nie chce jechać na zaintegrowanej ponieważ dźwięk na z niej pozostawia wiele do życzenia w porównaniu do tej.

(Dimatheus) #6

Hej,

Czyli faktycznie problem z SoundBlaster'em. :expressionless: W takim układzie odinstaluj wszystkie sterowniki do tej karty i przeczyść komputer, na przykład CCleaner'em. Zainstaluj ponownie sterowniki do chipsetu płyty głównej. Następnie wsadź ponownie kartę - jeśli to możliwe do innego slotu PCI - i zainstaluje najnowsze sterowniki do dźwiękówki Creative'a. Na koniec zaktualizuj DirectX'a do najnowszej wersji. Jakieś postępy??

Pozdrawiam,

Dimatheus