SB Live & SB Audigy SE-różnice (która lepsza do zestawu 2.1)

Witam

Mam małe pytanie.

Jakie tak naprawdę są odczuwalne różnicę między Sound Blaster Live! a Sound Blaster Audigy SE ??

pisząc SB Live mam na myśli Sound Blaster Live 5.1 Digital model SB0100 (podobno najlepszy)

Dokładniej chodzi mi o różnice przy zestawie głośników 2.1

Creative T3100 - takie właśnie posiadam

Która z tych dwóch kart będzie lepsza do tych głośników ??

dla mnie liczy się wszystko: jakość, cena, szybkość (podobno EAX programowy potrafi spowolnić kompa)

Teraz mam zintegrowaną AC’97 (z KV7) więc obojętnie co wybiorę i tak będzie lepiej :slight_smile:

Z góry dziękuję za odpowiedź

bierz audigy se - nowszy produkt ;-).

Dokładnie.

SB Live! nie jest już nawet wspierana przez Creative (nie są dostępne oficjalne sterowniki na stronie Creative dla SB Live!, tylko patche do sterowników oraz nie ma żadnych informacji o tejże karcie dźwiękowej -> ZOBACZ).

No ale właśnie w audigy se odstrasza mnie ten EAX nie do końca sprzętowy

(a mój komp do najnowszych nie należy)

A jaka jest różnica w brzmieniu ??

Czy audigy ma lepsze parametry (czy na tym samie zestawie głośników będzie grała lepiej niż Live)

twój gruz da radę.

jakość będzie zbliżona.

wacek4 , osobiście nie mam/miałem porównania z SB Live! (posiadam SB Audigy SE 7.1).

Wcześniej korzystałem ze zintegrowanej C-Media AC’97 (na K7S5A Pro 5.0).

Różnica między zintegrowaną, a SB Audigy SE jest powalająca. Nawet nie spodziewałem się, że różnica może być aż tak duża.

Wzmocniony dźwięk, wzmocnione basy.

Na samych utworach w formacie WAV słychać ok. 20% więcej dźwięków, niż na zintegrowanej dźwiękówce.

Co do EAX 3.0.

Grałem w GTA:SA (dźwięk oczywiście miodzio) i nie miałem żadnych problemów z grą (zamulanie, przycinanie, itp), a sprzęt, sam widzisz, jaki posiadam :oops: Gra działała tak samo, jak działała na zintegrowanej karcie dźwiękowej.

No ja słyszałem SB Live (na Logitech-ach X-530) i grało to wszystko rewelacyjnie

ale z SB Audigy SE styczności nie miałem.

Dzięki za szybką odpowiedź

Sprawa jeszcze do przemyślenia bo jednak cena też odgrywa jakąś rolę :slight_smile:

Jeszcze raz dziękuję :spoko:

Pozdrawiam

Edit:

Kończąc temat dodam, że wybrałem jednak SB LIve! :slight_smile:

Nie żałuję w ogóle !!

Wszystko gra wyśmienicie (z kX-ami)

Myślę, że za te pieniądze (głośniki 85zł -trafiła mi sie promocja:), karta 27zł+10zł przesyłka) to zrobiłem bardzo dobry interes :smiley: