SB Live! Value - problem w Viscie


(Radoslaw Sierociuk) #1

Mam Sound Blaster Live! Value, dośc starą kartę muzyczną. Po zinstalowaniu Visty dźwięk muzyki itp nie dochodzi do głośników tylnych, zminiałem wtyczkami, problem tkwi w karcie muzycznej. Na XP wszystko ładnie działa, ale Vista ma z tym problem. Na stronie producenta nie ma sterowników Visty dla tego modelu. Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?


(Kylek) #2

A sprawdzałeś ustawienia w Creative Surround Mixer? Tam bardzo często schemat głośników przestawia się na 2.0 lub 2.1 (tzn. przestawiaja to różne aplikacje, np. gry). Mam to samo bardzo często w przypadku swojej karty - SB Live 5.1 Digital.


(Radoslaw Sierociuk) #3

W Viscie tego miksera nie ma jak w XP, bo z Windows Update instaluje tylko sterowniki, w panelu sterowania jak ustawiam głośniki kwadrofoniczne/5,1 i to te tylne głośniki wydają dźwięki wtedy gdy powinny, ale muzyki itp nie odtwarzają.

-- Dodane 26.01.2009 (Pn) 17:19 --

P.S. Vista nie może znaleść steronwika do urządzenia wejściowego PCI tam gdzie jest karta dźwiękowa.


(Kylek) #4

Przeszukałem pomoc techniczną Creative-a, ale tam nie ma jakichś konkretnych wskazówek. Wszędzie tylko piszą o zakończeniu wsparcia dla tego produktu.

Jak rozumiem, dźwięki idą ze wszystkich głośników, ale muzyka tylko z przednich? Masz zestaw głośników 4.0 lub 4.1?


(Radoslaw Sierociuk) #5

4.1 ale subwoofer nie odtwarza dzwieku. Jest to ogolny problem Visty, uzywajac wbudowanej karty dźw. realtek ac97 musze ustawic wyrownanie glosu w glosniakach i ustawic odleglosci glosnikow..


(Kylek) #6

No to nie wiem, co z tym począć...