Scalanie partycji

Jak scalić partycje w jedną (mam 3) nie potrzeba mi aż tyle. Czy grozi to jakąś utrata danych? Z góry dziękuje za odpowiedź :mrgreen:

Jeżeli chcesz scalić partycje, a jedną z nich nie jest partycja systemowa, to zrobisz to bez utraty danych. Możesz do tego użyć Fdisk, albo płatnego programu Partition Magic, który zapewnia największe bezpieczeństwo.

Z systemowej danych nie stracisz ale pozostałe przepadną , jednak osobiście odradzam - powód … W przypadku awarji systemu tracisz wszyskie dane a jerzeli masz kilka partycji co tracisz tylko C:\ a pozostałe są nie naruszone

To wygląda tak -> dysk lokalny (systemowy) c i dodatkowo d i e

Chcę scalić na jeden dysk c

Można bez problemów ?

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 16:20

to zrobic chciałem przynajmniej tak > dysk d i e połączyć :stuck_out_tongue:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=453 spróbuj tym nic nie zepsujesz bo prog. w tej wersji robi “to” na niby ale mniej-więcej zobaczysz jak to działa

Tylko teraz jak to połączyć ? :?

rbs911 Pobierz program >> instal >> i się pobaw , a wiedza przyjdzie sama

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 16:36

i ja Ci to polecam

Tak możesz połączyć program który wskazałem wcześniej i kolega podał link, ale tylko i wyłącznie w pełnej wersji , bo wersja Trial nie dokonuje trwałych zmian.

Dlatego radzę pobawić się fdisk , i scalić te dwie nie systemowe partycje.

mhm to teraz muszę odświeżyć temat.

Przy pomocy Partition magica zcale 5 partycji (1 główna + 4 dodatkowe (zapomniałem nazw ^^")) i mam na każdej z nich pliki to czy te dane z tamtąd przepadną ? Pytam bo nie mogę do tego dopuścić wszystko musi zostać tyle że z 5 partycji ma się zrobić jedna.

PS: Dysk na którym chce scalić partycje ma 160 gb i nie mam na nim wgranego systemu operacyjnego.