"scalanie" Windowsa 7 podzielonego na 3 płyty do jednego pendriva

Witam. Wiele lat temu kupiłam laptop HP z Windows 7. Nie dostałam z nim płyty instalacyjnej tylko na dysku była utworzona partycja Recovery. Niedługo po zakupie utworzyłam za pomocą dedykowanego narzędzia od HP własne płyty instalacyjne. Ze względu na duży rozmiar (pewnie dodane były też programy od HP) narzędzie podzieliło mi pliki pomiędzy trzy płyty DVD. Raz już instalowałam z nich system, wszystko było ok. Teraz wygodniej byłoby mi mieć wszystko na jednym pendrive niż na trzech płytach.

Czy ktoś z was mógłby mi podpowiedzieć jak można odwrócić proces dzielenia Windowsa na płyty? Foldery z płyt normalnie się otwierają, mogę je podejrzeć. Czy wystarczy wszystko skopiować na jeden nośnik? Kiedy z tym eksperymentowałam, system pytał czy scalać foldery. Są też pliki tekstowe z informacją o tym po instalacji jakich plików poprosić o kolejną płytę. Myślicie, że wystarczy je skasować? A może trzeba zedytować? Czy są może jakieś automatyczne narzędzia do tego (do podziału tak, ale do scalania)?

Partycja Recovery na dysku już nie istnieje, więc z niej skopiować plików nie mogę. Z góry dzięki za wszystkie sugestie :slight_smile:

Ja bym sugerował, byś darowała sobie HP Recovery - o ile posiadasz klucz produktu (powinien znajdować się na naklejce COA - bo ten który jest “zaszyty” w instalatorze HP nie będzie pasował).
Następnie wejść na stronę: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7
i pobrać obraz .ISO.
Osobny temat - to sterowniki, które musisz pobrać ze strony producenta laptopa.

Ja zainstalowałbym system z płyt, wykonał jego czyszczenie z bloatware producenta, zrobił podstawową konfigurację, aktualizacje systemowe, aktualizację sterowników, zainstalował podstawowe aplikacje i utworzył dopiero kopię takiego dysku przy pomocy clonezilla czy innego oprogramowania.

A tak naprawdę to nie męczyłbym się z takim starym systemem, tylko zainstalował Windows 10 przy pomocy klucza Windows 7 :wink:

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Klucz mam, zapisałam na płycie, problem jest taki, że strona Microsoftu nie przepuszcza klucza, wyskakuje błąd. Z tego co czytałam chodzi o to, że nie jest to system kupiony od Microsoftu tylko od producenta laptopa, więc powinnam zwrócić się z tym do HP.

Sterowniki od producenta sobie pobiorę, bez problemu :slight_smile:

Znalazłam sposób na inne, podobno legalne ale nieoficjalne ściągnięcie Windowsa :wink:
https://www.download.net.pl/obrazy-iso-windows-7-81-i-10-najprostszy-sposob-na-legalne-pobranie/n/8527/

Jeśli chodzi natomiast o instalację Win10 - kiedy była bezpłatna możliwość aktualizacji 7 do 10 ktoś mi doradził, żeby tego nie robić (z perspektywy czasu żałuję). Czy teraz jest to legalne? Czytałam jak to zrobić (zrobić jako aktualizację, tak?) ale czy posłużenie się kluczem do Win7 jest obecnie legalne?
Na stronie HP jest też informacja, że można (można było?) uaktualnić, ale artykuł dotyczy komputerów kupionych po 2013 roku, mój jest chyba z 2010…

Ale chyba macie rację, nie ma co się przywiązywać do płyt, tylko poinstaluję wszystko i zrobię obraz systemu, będzie prościej :wink:

Pobierasz normalnie obraz Windows 10 ze stron Microsoft instalujesz u siebie na komputerze i podajesz klucz od Windows 7. Wszystko powinno przebiegać normalnie i przejść aktywację :wink:

Tylko klucz podajesz po instalacji 10-tki.

Ok, dzięki wielkie :slight_smile:

Nie koniecznie, jakiś czas temu walczyłem z tematem.
Win 10 na kluczu 7-mki nie chciał ruszyć, musiałem zainstalować Win7, aktywować telefonicznie i wtedy aktualizować.

1 polubienie