Scalenie napisów z filmem

Witam problem mój to oglądanie filmu w przez tuner Lark enjoy 4.0 w którym boli mnie to ze :

czcionka napisów jest mala ( nie umiem jej zmienić chyba się nie da powiększyć)

naokoło napisów jest czarny prostokąt jako tlo co mnie tez denerwuje

polskie litery sa zamienione na krzaczki

pomyślałem sobie ze możne dobrze by było jakbym każdy film odrazy scalał jakimś programem i do niego wklejał napisy - i tu rodzi sie moje pytanie. Jakim programem można scalić napisy do filmu i je wcześniej sobie powiększyć ( i czy scalenie powinno pomoc na moje problemy)

Chyba program ALL Converter rozwiąże Twój problem.

a ozywałeś go ? wiesz ze można czcionkę powiększyć albo ze polskie znaki nie sa krzakami ?

Tak, jakiś czas temu go używałem. Aby odpowiedzieć na Twoje pytania zainstalowałem go dzisiaj ponownie i niestety nie za bardzo chciał mi ten program działać. Czcionkę powiększyć można, a polskie znaki nie będą wyświetlane jako krzaczki, na tunerze Lark enjoy.

problem jest tego typu ze ten program zmniejsza jakość filmu chciałbym znaleźć program który scali napisy z filmem ale nie kosztem jakości…

VirtualDub nie ogarnia .mkv po przeciagnieciu filmu do programu wyskakuje :

http://imageshack.us/photo/my-images/18 … uuuvl.jpg/

Dodane 07.06.2013 (Pt) 0:09

dziwna sprawa bo jakiego bym nie przeciągał filmu to wyskakuje jakiś błąd miej więcej tego samego typu.

Hej,

Możesz spróbować też programu Freemake Video Converter. Tutaj znajdziesz informację, jak to zrobić.

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://www.picshot.pl/pfiles/340748/AVI … w%20to.gif

Hej,

W takim razie warto dodać, że napisy dodajemy w zakładce Dodatki. W screenie jest ona zakryta przez najwyższą ze strzałek. :slight_smile:

53960982008029324799_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

super napewno sprawdzę te programy i powiem co i jak :wink: dziękuje za opcje sprawdzę napewno oba + mkvtoolnix ktos mi polecal

Przepraszam w kwestii uściślenia VirtualDub otwiera wg. mnie mkv (wprawdzie pośrednio ale otwiera).

warunki:

1 możliwość odtwarzania mkv (u mnie robi to zestaw ffdshow)

2.zainstalowany VirtualDub (u mnie w ver.10.1.2) + avisynth (u mnie 2.5)

Założenia:plik mkv (pobrałem testowy z chom…- 1.66MB 29 sek- "test.mkv.) umieszczony na dysku D w folderze filmik czyli ścieżka D:\filmik

w notatniku utworzono:

DirectShowSource("D:\filmik\test.mkv")

i zapisano w tej samej lokalizacji co filmik testowy jako “test–directshow.avs”.

Następnie otwarcie VirtualDub-a i przeciągnięcie pliku .avs do okna VD.

I to bu było na tyle… dobranoc państwu…:slight_smile:

Hej,

I myślę, że właśnie tutaj piesek jest pogrzebany - konieczne jest posiadanie zestawu filtrów oraz odpowiednia ich konfiguracja - z tego, co pamiętam, domyślnie mkv nie jest przez FDDShow obsługiwany - trzeba go wyklikać w ustawieniach.

Generalnie każda metoda, która skutecznie prowadzi do celu, jest dobra. Tyle że w programach konwertujących nie trzeba kombinować - dodajesz pliki, zaznaczasz formaty wynikowe i klikasz wykonanie. Tyle…

Pozdrawiam,

Dimatheus

a możesz podpowiedzieć jak to zrobic bo w zakładce Video nie ma filtrow ffdshow w Virtualdub

Hej,

Spróbuj filtry FFDShow zainstalować jeszcze raz - ale tym razem z uprawnieniami administratora - tzn. klikasz na plik instalatora prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierasz opcję Uruchom jako administrator.

Pozdrawiam,

Dimatheus