Scandisk i procesor

witam, mam 2 pytania:

  1. po uruchomieniu kompa cały czas pojawia mi się skandisk dysku D:, mam jeden dysk podzielony na partycje C i D. (C systemowy). Gdy scandisk pomyslnie sie skończy wchodzi do windowsa i pojawia sie pulpit i wszystko gra. Ale po nastepnym restarcie lub uruchomieniu kompa znowu wyskakuje scandisk D. Co zrobić??

  2. Mam procesor Athlon 1,8 GHz XP++, wymieniłem płytę główną. Klikam prawym na mój komputer i właściwości. Tam pokazuje mi procesor athlon 1,15 Ghz! !!

  3. i jeszcze jedno dotyczące myszki ze scrollem. Kręce nim w doł to idzie w dół a jak kręce do góry to też idzie w dół, please help!

Ad1

Zabotuj kompa z płyty CD z XP i konsola R i wykonaj scandisk wszystkich partycji.

chkdsk LiteraDysku /p /r

Pomoc

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

Później wykonaj defragmentacje wszystkich partycji - możliwe również uszkodzenie dysku.

Ad2

W biosie przestaw FSB procka na 133.

Ma być mnożnik 11.5 x FSB133 = 1530

Teraz masz ustawione FSB100 procka.

Na końcu zmian w biosie zapisz ustawienia Save.

Posiłkuj się książką do płyty głównej.

jeszcze co do 2. to wchodze w bios w Frequency/Voltage … i mam CPU Clock na 100, wciskam Enter pojawia sie okienko i pisze tam Min 100, Max 132, wiec wpisuje 132, zapisuje zmiany, restart kompa i cos zwalone jakby z grafiką, dziwne rozmazane itp. gdy wpisuje 133 to bios tego nie zapamietuje i dalej zostaje na 100. Niewiem co zrobic.

a tego pierwszego to nie zrobie bo nie umiem :smiley:

Ad 1

Poczytaj podany link - wszystko pisze.

Przestawiasz bootowanie w biosie jako pierwsze z napędu CD,wkładasz płytę CD z XP i bootujesz z niej kompa jak do nowej instalacji i instalator XP w pierwszej kolejności pokaże opcje naprawy R i konsola.

Wpisujesz komendy,zgodnie z podanym wzorem.

Ad2

Weź książkę do płyty głównej i zobacz na zworki na płycie - czy nie trzeba jakiejś przestawić aby mieć FSB133 - weź kogoś kto kuma w czym rzecz.

jeszcze mam jeden problem oprocz tych, mianowicie cały czas podczas działania komputera swieci mi sie ta czerwona lampka czyli tak jakby komp cały cos przetwarzał ;/ dziwne … co to moze byc?

Zmień biegunowość na wtyczce kontrolki HDD Led ,zobacz na opis na płycie i wtyczce,ma być minus do minusa,plus do plusa.

I zobacz z opisem na płycie czy wtyczka jest dobrze wsadzona,gdzie powinna.