Schannel, błąd krytyczny, zawieszenie komputera

witam, od pewnego czasu mam problem z zawieszaniem sie komputera, bez możliwości odwieszenia - nie reaguje na żadne polecenia, tak jak by ‘‘stop klatka’’.

szukając przyczyny tego problemu, znalazłem takie interesujące coś

  • podgląd zdarzeń

Podczas otwierania modułu kryptograficznego w systemie DSS wystąpił błąd krytyczny. Operacje wymagające protokołów kryptograficznych SSL lub TLS nie będą działać. Kod powrotny: 0x80090006.

z góry dziekuje za pomoc

dodam także, że ten problem występował rok temu, w lato. niestety nie pamiętamczy wtedy ten bląd występował, oraz nie mam pojęcia czy to ma jakiś związek z błędem schannel.

dokladniej mozesz poczytac tutaj ----> link

nie sądze żeby to była przyczyna takich zachowań komputera, chociaż może się myle ;/

czy dochodzi do zawieszania systemu gdy przeglądasz strony www na przeglądarce IE :?:

nie, dlatego że w ogóle nie używam IE.

Mam dokładnie ten sam problem. Od dwóch dni komputer zawiesza się, ostatnio podczas pisania emaila na Thunderbird, więc to raczej nie jest związane z przeglądarką, chociaż mam podejrzenia że to może być przeglądarka. Uzywam Chrome i jestem na etapie poszukiwania rozwiązania.
Czy ktoś coś na temat wie?

Szukałem rozwiązania przez 14 lat i niestety ciągle jestem w punkcie wyjścia. Daję sobie jeszcze 6. Jak do tego czasu nie rozwiążę tego problemu, to zmieniam kompa. Bo ile można. Ile, się pytam.

Dziękuję za pomoc w kierunku poszukiwania rozwiązania. Czasami rozwiązanie problemu może być bardzo proste. Tylko czy nowy system czy nowy komputer…A może Win11 zażegna ten problem, kosztem zapewne wielu innych.
Czy przez te 14 lat komputer ciągle plata te same figle? Moj ma już 3-4 lata, Win10, na razie wydajność jest wystarczająca, chociaż zapotrzebowania na zasoby ciągle rośnie. Przesiadka na nowy system wydaje się nieunikniona a zmiana komputera to też kwestia chyba 1-2 lat. A potem się zobaczy… PS. przez ostatnie 12 godzin komp nie zawisił mi się, tli się iskierka nadzieji że tak jak się samo pojawiło tak samo zniknie. Zobaczymy.