Schematy blokowe

Witam,

Mam pytanie dotyczące schematów i algorytmów:

Jaki będzie wynik działania programu zrealizowanego wg schematu blokowego przedstawionego poniżej dla liczb, a=3 i b=7 ?

9f4a03a859aa3e7512bc2182f2b360e3_schemat_blok.jg

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Po pierwsze obrazek nie działa, a po drugie na tym forum nie odrabiamy zadań domowych :stuck_out_tongue:

To może spytam inaczej. Spróbowałem to rozwiązać i wyszło mi że wynikiem będzie STOP. Czy jestem na dobrej drodze ;D ?

To ja ci to wytłumaczę ;p

Pobierasz a i b (czyt 3 i 7)

Potem sprawdzasz czy a jest różnie od b, jeśli prawda ma do a przypisać wartość b, a jeśli fałsz (tylko jeśli są równe) ma wyświetlić sumę a i b. W twoim wypadku warunek będzie spełniony, następnie do a zostanie przypisana wartość b (czyt obie liczby to 7), a następnie sprawdza ponownie warunek, wtedy liczby są równe, więc wyświetla ich sumę. Czyt 7 + 7 = 14 i kończy program. W skrócie ten bloczek warunkowy i instrukcja dla true sprowadza ten program do wyświetlenia działania 2xb.

Przerysuj do tego programu:

http://javablock.sourceforge.net/

Applet

i uruchom:p

Tylko zamiast Podaj to read i bez nawiasów i każda zmienna osobno, a zamiast Pisz to writeln i też bez nawiasów (parsuje całe wyrażenie)

Weź bez przesady przecież na przerysowanie traci się cenny czas :P, chyba że robisz coś bardzo dużego i masz wątpliwości ;]